Окружний ОУН-УПА "Орест сторінка 19

- До мене і до мого чоловіка він був добрий. Все жартував, сміявся і приказував. А ось до тих, хто з ним приходив і до нього приходили, він був дуже строгий. Вони його так сильно боялися і слухали, як малі діти тата.
- Ким він був таким?
- Знаю, що між ними він був найстарший не по роках, а по владі. Як казав мені мій чоловік, що він з "Бистрим" попереджували всіх станичних навколишніх сіл, щоб кущові виставляли пости. "То якийсь великий птах", - казав чоловік.
- Коли Ви з ним вперше познайомилися?
- Він почав до нас приходити ще за німців, а потім, як прийшли большевики, чоловіка забрали копати окопи, а потім звідти забрали і на фронт. Там він і загинув. Чоловік був у підпіллі, а я вже з ним робила. Як він пішов на фронт, до мене прийшов станичний з нашого села Федір Штундак - "Бистрий" і сказав, що ми викопаємо в Тебе криївку, Твій чоловік на фронті і Ти маєш малих дітей, Тобі москалі вірять і не прийдуть робити обшук. Я згодилася, і вони викопали не одну, а дві криївки. Одну в стайні, а другу в стодолі.
- Вони весь час в тих криївках сиділи?
- Та ні, як була яка тривога, вони залізали в ті криївки, а так сиділи в хаті. Вічно щось писали, на машинці друкували.
- Чи хтось приходив до них?
- До нього приводили і до десять чоловік військових. Тільки ночами. Були серед них і цивільні.
- А коли він востаннє до Вас приходив?
- Десь на початку 1945 року хтось видав "Бистрого", і він втік, а криївку викопав недалеко церкви (показала, де то було) в підпільника і там скривався. Через нього до мене і дальше приводили того, як Ви кажете "Ореста", бо так до нього казали і ті що були з ним. Але в скорому часі "Бистрого" хтось із сексотів вислідив, енкаведисти оточили хату і казали здатися. Та він і інші підірвалися гранатами. Із того часу "Орест" перестав приходити. Казали, що незадовго після того його також вбили, тільки не пам'ятаю, де. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24