Окружний ОУН-УПА "Орест сторінка 23

   Вишкіл був максимально наближений до міста, бо це полегшувало рух підпільниць. Всяка незнайома дівчина в селі викликала підозріння, і сексоти зразу ж починали за нею слідкувати. В містах і навколишніх селах легше було знайти з відповідною освітою підпільників-інструкторів. Повільно, але неухильно "колесо" підготовки додаткових пропагандистів було пущено, все мав вирішити час.
   Буквально за кілька місяців панування большевиків на Стрийщині та й цілої Округи була майже наполовину знищена сітка зв'язку, керівники і члени референтур. Треба було дуже терміново знайти їм заміну, посилити конспірацію та дисципліну. Випадок зради повітового провідника "Вія", кущового "Чорноти" в селіФалиш, де тільки чудом до рук енкаведистів не потрапив Окружний референтури пропаганди "Князенко" і п'ятеро дівчат, що прийшли на вишкіл. Чудо полягало ось у чому. Стійкові на подвір'ї почали стріляти по енкаведистах, які спокійнісінько оточували хату з повстанцями і дівчатами. "Вій", "Богун" і стрільці з охорони почали вискакувати з хати, енкаведисти, стріляючи, погналися за ними. "Князенко" разом з дівчатами чи то зорієнтувався, чи з Божої ласки залишився в хаті і тільки, коли стріли почали від хати віддалятися, користуючись темрявою ночі, всі вибігли з хати і скрилися. Цей випадок став симптомом, який показав, як глибоко за такий короткий час проникла енкаведистська розвідка всередину кадрової повстанської структури.
   Дуже цікавою є доля людини. Мова піде про "Князенка". Він загинув не на Стрийщині, Дрогобиччині чи Самбірщині, де був значною політичною і військовою фігурою в керівній структурі ОУН-УПА, а саме на Хирівщині. Це в тому районі сіл, де "Орест", будучи повітовим Хирівського повіту, постійно знаходився із своїм штабом та структурою ОУН. А було так. Михайло Уріцький - "Князенко" народився в селі Верхня Стинава Стрийського району, а в час, коли "Орест" став окружним Стрийськї округи, був районовим пропагандистом Стрийщини, вишкільним референтом Дрогобицької округи, а потім заступником окружного референта Стрийщини "Гладкого". Хоч повітовий референт пропаганди Стрийщини Матійків "Богун" називає його в своїх спогадах як окружного референта Стрийщини. Це питання вияснять дальші вивчення історії ОУН-УПА. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24