Національна ідея і українська молодьсторінка 2

   Тільки національна ідея, первенцем і основою якої є християнство. Але не християнізація України на рівні поверхової обрядності, де справжнє молитовне життя є рідкістю, а християнізація, яка б стала джерелом усієї повноти духовної досконалості і джерелом удосконалення нас як нації. Щоб молодь ходила до церкви не раз в місяць, а то й рідше. Щоб молитва не була артистично показова, а глибинною і жертовною. І люди б не розповідали про погоню духовенства за "довготою" гривні, а були б справжніми проповідниками Божої Духовності. Зате молодь повсюдно по Україні бачить і добре відчуває стан духовної сплячки, без винятку конфесій. А треба, щоб люди і, перш за все молодь, проводила молитовне життя, щоб стали живими християнами щодо самого способу життя, оцерковленості свого повсякдення. А то в повсякденному житті молодь задля матеріальної вигоди відчужується, соромиться моральності: честі, совісті, лагідності, доброти, поступливості, вважаючи це та інше за непотрібний баласт життя сьогодення.
   Коли нам вдасться хоч трохи засіяти Божого в серцях і розумі (душі і духу) нашої молоді, тоді аж на цьому грунті можна буде воскресити національну ідею. Бо національна ідея нашого народу зруйнована до основи.
   Монгольське нашестя почало цей процес. Після зруйнування Київської Руси частина боярства із сім'ями втекла на північ в землі угро-фінів, які почали називати себе "рускімі", повністю відчужилася від національної ідеї в повному розумінні цього слова. Частина пішла в Галицькі землі, де змогла далі розвивати національну ідею. А та, найбільша частина, яка залишилася під владою монголів для продовження свого боярського життя, мусила ставати на службу до монголів, щоб одержати право - пейдзу на земельний наділ. Припинивши військову і політичну боротьбу проти монголів, помало втрачала національну ідею і ставала середовищем рабської ідеології. Найстійкіша частина наших предків, що були носіями цієї ідеї, або зразу ж в боротьбі загинула, або ж була винищена в пізнішій боротьбі.
Литовський військово-політичний прес по викоріненню національної ідеї був відносно слабим аж до 1383 року, коли молоденька польська королева Ядвіга бере шлюб з литовським королем Ягеллом. З процесом "мирного" і військового засилля поляків на Україну сильно посилився тиск на національну ідею. Переслідування віри, мови, звичаїв українців, коли людей почали називати бидлом, свинею, а захисту громадського, правового, військового не було, сильно були підірвані основи української самобутності. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13