Національна ідея і українська молодьсторінка 3

   Процес полонізації то посилювався, то послаблювався в залежності від становища польської держави в боротьбі її з німцями, шведами, росіянами та іншими ворогами аж по сьогодення.
   За польської дійсності, щоб працювати на будь-якій роботі, треба було вступати в шляхту та переносити метрику до костела. Крім української мови і релігії, весь виклад у школі проводився польською мовою. Діти-українці вивчали сугубо польську історію. Вся адміністрація працювала тільки на польській мові.
Процес винищення української національної ідеї продовжувався і за німецького панування. Для українців залишалося право стати остарбайтером, сумирно без ремствування працювати на найважчих роботах у промисловості і транспорті та сільському господарстві, платячи непосильні податки. Хто з цим не був згідний, для того залишався концтабір та тюрма, а тим, що чинили опір - шибениця і розстріл.
   А з приходом "братів-визволителів" знищення національної ідеї набрало найвитонченіших форм. Практично цей процес на Україні росіяни почали ще після сумнозвісного "возз'єднання" в 1654 році шляхом знищення Гетьманщини на Лівобережжі, знищення Батурина, зруйнування Січі та іншими адміністративними й дрібнішими військовими насиллями. Масове переселення козацтва на Дон, Кубань, втеча козаків за Дунай спустошила козацьку вольницю, а з нею і національну ідею. Решта старшин була забрана у Московщину насильно або "добровільно" переселилася до північного сусіда, шукаючи засобів до життя. А там гинули від переслідувань москаля за любов і тугу за Батьківщиною, що так добре описано Лесею Українкою в "Боярині". Козацтво рядове і селян тисячами вивозили москалі на будівництво Петербурга, каналів, де козацьким і селянським трупом вимощували дороги і під'їзди до цих будов. Там із їх трупами гинула і національна ідея.
   Способи, види і форми, які використовували нові москалі, большевики, годі і перерахувати. Роботу по винищенню національної ідеї в дітей, підлітків і юнацтва робили грунтовно, послідовно і довготривало. Як тільки дитина потрапляла в дитячий садок, її почали "обробляти" малюнками, віршами, піснями, показували діафільми, мультфільми, повнометражні фільми, де всюди бовваніли голови Леніна, Сталіна, Маркса, Енгельса, Дзержинського, Молотова, Кагановича та всякої іншої большевицької нечисті. Їх показували серед дітей, дорослих в праці і відпочинку, на парадах і школах і т. д. і т.п. Особливо повсюдно були зображені "батько" Ленін і "батько" Сталін. Їх називали різними здрібнілими, почесними і ласкавими словами, щоб діти глибше, образніше їх сприймали. Малюнкові книжки від першої до останньої сторінки були заповнені їх портретами з добре підібраними словами, і ці вірші діти цілими днями заучували напам'ять. Після такого обробітку дітей з патріотичною клятвою приймали в жовтенята, чіпляючи їм на груди велику червону п'ятикутну зірку із зображенням в центральній частині голови Володі. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13