Національна ідея і українська молодьсторінка 4

   Силует голови Володі був також і на комсомольському значку, що мав вигляд розгорнутого червоного прапора. Силует голови чомусь скидався на вузлувату довбню. Голова типового монгола з дуже випуклими лобовою і висковими кістками, яку вони називали Сократівським лбом. А в тій голові було стільки Сократівського, скільки в собаці моральності. Пригадую, як в Старому Самборі на площі перед "Білим домом", де стояв його бронзовий багатотонний пам'ятник, зібралося кілька тисяч народу для його демонтажу. Коли два потужні крани зачепили тросами один за шию, а другий за груди, то після довгого його розколисування шия не витримала і голова з великим шумом впала на бетонні плити. Люди, які стояли ближче до того місця, закричали: "Дивіться, та та голова порожня!" А хтось дотепний зробив висновок: "Якби вона була повна, то не зробила б так багато лиха".
   Щоденні і постійні вихваляння Володі заповнювали серця і голову дітей, і діти з часом глибоко увірували в нього. В Хирові у продуктовій крамниці був такий випадок. Багато старших жінок чекали біля ляди в черзі, а серед них одна мала миловидна дівчинка десь 4-5 років. Жінки як жінки, почали вголос обговорювати дівчинку, яка тримала в руці рублі, чекаючи, коли їй відважать цукерків. Аж одна жінка питає її: "Чия ти, дитино?" А інша їй ніби відповідає: "Та як чия? Тата і мами". Дівчинка швидко повертає голову до жінок і каже до них з дещо самовпевненим і зарозумілим голосом: "Я не татова і мамина, я внучка Ілліча". Це не анекдот, істинна правда, а в тій правді - все наше горе і трагізм. В дітей ідеологи більшовизму відбирали "класичним" способом навіть біологічне материнство і приписували його большевицькому ідолу.
   Це промивання душі дітей продовжувалася і в піонерській організації, але вже на значно вищому рівні з більш продуманими, глибинними способами винищення в дітей християнської і загальнолюдської моралі. Вивчення і проголошення найрізноманітніших клятв, посвят і інше посвячені партії і родінє, вождям і героям-мучителям нашого народу, факельні походи до пам'ятників і могил, звіти піонерських загонів і отрядов (які так і звітували) вливали в серця і розум дітей большевицьку матеріалістичну отруту, яка не одне десятиліття отруюватиме нашу молодь. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13