Національна ідея і українська молодьсторінка 5

   Комсомольська виучка була підігнана під більш високі ідеї і ідейки, "обгрунтовані" ідеологічними формулами діалектичного матеріалізму. Комсомольські збори проводили досить часто біля пам'ятників, військових могил з напіввійськовою муштрою, рапортами, звітами і, неодмінно, в останні роки з "факелами". Впродовж тієї довголітньої ступневої ідеологічної муштри не зменшувалося прививання любові і довіри до вождів пролетаріату з посиленням на кожному ступені викривальної роботи проти українських буржуазних націоналістів і особливо до їх вождів. Всюди їх таврували "врагамі народа", агентами різних іноземних розвідок, вбивцями, головорізами і так далі. Все, що було притаманне їм, накидували своїм противникам.
   Починаючи десь із 8-го класу, всіх хлопців і дівчат, що десь, колись серед друзів висловлювалися проти того всього, що творив "старший брат", викликали в кабінет директора, де вже чекав "особіст"-офіцер НКВД, а в інститутах і університетах офіцер "особого отдєла", які завжди ходили у цивільній формі. Треба було бути стійким і мужнім, щоб сказати такому псу "ні". Такі виклики були багаторазові, де страшили, кричали, били кулаками по столу, але найстрашніше, що улесливими словами обіцяли всяко опікатися і допомагати у всьому житті підлітка і юнака.
  Вся та робота була спрямована проти національної ідеї і християнства, бо молодь найбільше про це допитували і "просили допомогти". Уроки історії, літератури, мови та й інших предметів носили сугубо пропагандистський, викривальний характер проти націоналізму і християнства, а для матеріалізму і большевизму - агітаційний. На кожному уроці, де "треба було" і не треба, навіть за їхньою методикою, викривали класовий характер націоналізму та його прислужництво міжнародному імперіалізму. Робили людей, що віддали життя за Україну та її волю, найлютішими ворогами України і її народу. І це все майже завжди було абсурдне, антинаукове і брехливе.
Та ідеологічна робота довершувалася вже на роботі, особливо на тих, що були в партії. Щоб ніхто не смів ходити до церкви, брати шлюб, хрестити дитину, вішати в хаті образи, святкувати релігійні свята. І особливо слідкували, щоб молодь не співала революційних пісень про козаччину, селянських вождів, січових стрільців, повстанців УПА. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13