Національна ідея і українська молодьсторінка 6

   Сотні сексотів винюхували, хто читає яку літературу, як висловлюється про партію, росіян, комсомол та їх агресію в Угорщину, Чехословаччину, Афганістан та інше. Кілька необережних слів при сексоті - і ти вже на допитах НКВД, де так "вміло" кожного обробляли, що треба було мати велику витримку, щоб не "зірватися". Найсильнішим захистом тоді ставало мовчання.. Життя української молоді було подібне до ходіння по дуже вузькій дощечці ідеології російського большевизму. Крок вліво, крок впараво із неї і Тебе вже ніколи не приймуть в інститут, університет, на кращу роботу. А хто працював, понизять в роботі, звільнять або віддадуть під слідство. Молодь, яка проявляла найменшу національну свідомість, принижували, оббріхували, дискредитували, не давали на роботі "вибиття в люди", як би Ти добре не працював.
   Тих найрізноманітніших заходів і засобів для першого і другого випадків було так багато, що хто знає, чи колись хтось їх проаналізує. Молодь, образно кажучи, промивали, вимивали, видушували під пресом большевицької ідеології, адміністративних заходів, силових структур, кіно, театру, літератури і інше, щоб в ній не залишилося найменших національних і релігійних почуттів. Молодь не могла читати, захоплюватися і робити те, що хотіла, а тільки те, що їй насилували. Навіть "пропонували", яку газету чи журнал треба виписувати, і якщо не виписав, то обов'язково на якійсь нараді таку людину ставили на "килим", що не виписує "Правди", "Радянської України" та інші видання. Кожного "фарширували", як сальцесон, їхньою ідеологією. А хто мав власний погляд на тодішнє життя, мусів твердо мовчати. Всякими способами розвивали в молоді космополітизм, відчуженість, холодність і найстрашніше - байдужість до всього національного і релігійного.
   Тим самим створювали людину-робота без душевних почуттів і високої духовної моралі, що й пожали вкінці вісімдесятих, на початку дев'ятдесятих років, коли валився Союз як домінова споруда. Ще недавні їхні вожді і вождики, ідеологічні і "наукові" світила, дрібніші і дрібненькі "сознатєльниє борци" кидали партійні квитки, викривали злочини ЧК, ОГПУ, НКВД, МГБ, КГБ, зрікалися привселюдно ідеології марксизму-ленінізму. До того їх привела ідеологія, сперта на матеріалізм, а не на християнську і загальнолюдську моральність. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13