Національна ідея і українська молодьсторінка 9

   Минулі лихоліття нашої історії показали нам, що у найтяжчі часи національного випробування найсильнішим засобом міцності, непохитності, відваги і безкомпромісовості завжди була глибока віра народу. Тому вихідною точкою такої програми повинна стати широка і глибока євангелізація народу. Щоб цю євангелізацію проводило духовенство як носій Господнього вчення, глибоко і пристрастно вливали Вічне і Живе в душі молоді, об'єднуючи її, бо чим ближче до Господа, тим ближче один до одного. Щоб люди не бачили, як отці церкви широко відкривають торби, саквояжі, дипломати, наказуючи сипати там з таци гроші тоді, коли про це не було домовленості з церковною громадою. І щоб не бачили горе-залицяльників та лінивців, що не служать в церкві коли можна, а коли це їм вигідно. Церква не повинна духовно відмежовуватися від національної ідеї, бо сама нація посідає духовний вимір - "Чин рук Божих". Тому духовенство повинно постійно вплітати в церковне вчення і казання національну ідею, цим спрямовувати націю до духовних понадцінностей та вищої правди, справедливості і досконалості. Правдиве духовне пробудження оздоровило б, скріпило б , зміцнило б потенційно націю.
   Основною силою, яка повинна боротися за поширення та розвій національної ідеології, повинна бути інтелігенція. Ми не маємо власної інтелігенції, а та, що дісталася нам у спадок від Союзу, зросійщена і наскрізь зматеріалізована. Як суспільна одиниця, наша інтелігенція не є як національна сила, а це і представники природничих наук, фундаментальних і точних знань, банківська і промислова еліта, технократи, військові. Серед цієї великої маси інтелігентів можна порахувати на пальцях тих, що сповідують національну ідею. Хіба що трохи більше їх серед творчої інтелігенції та гуманітаріїв. Тому п. президент Кучма заявив, що "національна ідея не спрацювала". А як вона могла спрацювати? Та ж її у Вас зовсім немає!
   Найвищі посадові особи, що сповідують лише матеріалістичну ідеологію, крали, крадуть і будуть красти десятки і сотні мільйонів гривень, вивозити за кордон, а там вони працюють на чужі країни. А ми їх позичаємо під проценти. Оце нонсенс! Отака-то наша інтелігенція - велике корито, а замість похльобки - мільйони гривень. На цьому починається і кінчається їхня мораль. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13