Національна ідея і українська молодьсторінка 10

   Правда, наша сьогоднішня інтелігенція є багатопластова по відношенню до національної ідеї. Менша за кількістю, яка згадана вище, почала бачити, відчула те несправедливе, а часто кричуще, що чинила Росія проти української нації. Вони ще сміло бояться порвати з минулим і часто повертають погляди назад, але час від часу прилучаються до нового бачення життя з позиції українця.
Ще інша частина вже сміло рве із старим світом насильства, помалу вивчає критично минуле, має бажання і волю жити по-новому, любить і служить Україні. Вона несла певний заряд національної ідеї.
   І остання частина інтелігенції, яка працювала і жила в Галичині, завжди була національно свідома, хіба що із природної боязні, боячись бути духовно і фізично перемеленою на большевицьких жорнах насильства, мовчала до пори до часу. ЇЇ найбільш свідома і рішуча частина стала національними героями 60-70 років. Але не вони вирішували долю України, а той названий перший пласт інтелігенції: капітулянтів, угодівців, плазунів, кравчуків, фокінів, масолів, які за кілька місяців перетворили Україну у неоколонію Росії. Це вони впустили в Україну 75-ти відсотковий російський інвестиційний капітал. Віддали даремно Росії ( на 10-12 мільярдів доларів США ) нашу тактичну ядерну зброю, чорноморський флот і щорічно не беруть 8 мільярдів доларів за транспортування газу через Україну. І так далі можна писати перелік жахливого грабежу України.
   Нам треба національну програму, яка б навіки скинула в смердючу російську яму виплеканий ними марксизм-ленінізм з його виплодком - класовою боротьбою, імперіалізм та тоталітаризм. Нам треба ідеології націоналізму, який повів би народні маси й став всенародним рухом українського люду в боротьбі за національну спільноту без паразитів. Національна ідея зорієнтувала б нас на людяне, величне, божественне, на розквіт нації і особистості. Всі ці успіхи можливі, бо впираються в національну інтелігенцію.
   Якщо брати кількісно та за фаховими можливостями, в Радянському Союзі наша інтелігенція не мала рівних собі за потенцією. Мала світового значення напрацювання в ракетобудуванні, літакобудуванні, атомній енергетиці, металургії та металургійному обладнанні, нафтовій промисловості та інше. Але національна генеза залежить не від кількості і фахового інтелекту інтелігенції, а від її національної свідомості, яка є здатною або не здатною стимулювати нарід в боротьбі за національну самобутність. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13