Національна ідея і українська молодьсторінка 11

   З того огляду вона є тепер на ембріональному стані розвитку і мусить спочатку подолати свій лібералізм і космополітизм, особливо по відношенню до Росії. І як стає очевидним, що вона вже ніколи не зможе повністю подолати в собі ці язви большевизму, і нам доведеться чекати на молоду еліту, яка не заражена бацилою всього того, що породив марксизм-ленінізм.
   А про найвищу філософську та богословську еліту говорити не доводиться, бо і вона майже вся зросійщена і зматеріалізована. Хіба що в селі та в невеликих містах вона ще так-сяк зберігається, і тому ми можемо її називати селянською, хліборобською.
   За винятком Галичини, міста повністю зрусифіковані, а це обіцяє нам у майбутньому Україну без українства. Якщо ми не доб'ємося перемоги української мови в містах, випуску періодичних видань, літератури, суцільного викладання українською мовою в школах, ліцеях, училищах, університетах, то ми не утвердимося в Європі і цілому світі як цивілізована, динамічна, повнокровна нація.
   Нашою національною ідеєю ми повинні спинити російсько-євразійський "міротворческій" гегемонізм, який наскрізь просочений жорстокістю, зажерливістю та мілітаризмом. Європа нам у цьому не допоможе і не може допомогти, бо сама стала і далі продовжує йти шляхом дехристиянізації і виявляє повну байдужість до геноциду та холокосту народів, які чинять росіяни, а в деяких випадках і схвалює це. Ми ж, українці, повинні йти шляхом християнського ренесансу, відродження справжніх християнських вартостей, чим повинні полонити народи Європи і світу. Ми повинні притягнути Європу нашою демілітаризацією, новітнім цивілізованим ставленням до національних меншин на Україні, великою терпимістю до грубих намагань сусідів на нашу територію, великою дипломатичною толерантністю і інше. В тих та інших питаннях нас починають подивляти не тільки великі європейські нації, а також і на інших материках. Головне не збитися з курсу і тримати ініціативу у вирішенні таких питань. Вийти в цих питаннях поза межі нашого українського глибинного закорінення із сугубо українським сприйманням, світобаченням та національним світорозумінням. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13