Одіссея повстанця "Сурми" сторінка 8

   Час наглив, бо фронт наближався і треба було у великому темпі хоч би якось вишколити повстанців і підготуватися до переходу фронту у большевицьке запілля.
   Населення допомагало збирати ліки, трави, бинти та різні медичні інструменти, які діставали з аптек, шпиталів та наскоків на постачальні відділи німців, мадярів і словак. Більшість повстанців мали при собі невеликі медичні пакети для першої допомоги. Бували часті випадки, що повстанські лікарі допомагали місцевому населенню лікуванням та ліками. Місцеве населення постачало повстанців продуктами. Фіри все добро везли до Ступосян. Тут все розвантажували, бо далі наближатися до Букового Берда заборонялося. Звідси все спеціальна команда повстанців те добро доставляла на Буковий Берд.
   Вишкіл старшин, підстаршин, стрільців, господарників, санітарів, політ-виховників проводився щоденно і з великим навантаженням так, що десь на початку вересня військо було настільки вишколене, що являло собою боєздатну одиницю. Командування куреня чекало доручення та наказів від Дрогобицької воєнної округи УПА, що в той час перебувала десь в околицях Турки. Командування Округи було дещо стурбоване концентрацією такої значної військової потуги, як курінь "Рена", бо саме в цей час йшло питання про утворення менших відділів та підвідділів, які виявлялися в цих умовах більш мобільними, рухливими і легше було маскуватися і відв'язуватися від переслідувань великими силами енкаведистів, пограничників та спецвійськ. Таки Округа дала такий наказ при умовах: а) не входити в зачіпні бої з німцями і большевиками у прифронтовій смузі; б) негайно встановити у запіллю зв'язок із командуванням УПА; в) в запіллю воювати із енкаведистами, поліційним адміністративним апаратом, а не військом; г) до встановлення контакту з командуванням УПА, виходячи з обставин, розчленовувати курінь аж до окремої чоти - в цьому буде виявлятися власна ініціатива керування куренем.
   Перед самим виходом в Карпатський рейд вкінці вересня "Рен" наказав вози перелаштувати на тачанки - двоколісний віз, який легше міг маневрувати по бездоріжжю і лісах. Все, вкрай необхідне, погрузити на тачанку, а решта ліків передали в сотні і чоти. А перед самим фронтом були ліквідовані і тачанки, а все багатство перекинене на спини коней. Для медичної служби було видано двох коней. Один із них був доручений другу "Сурми", а місце його рідко коли було призначене в якійсь сотні - завжди був у почоті, в тиловому забезпеченні. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30