Окружний ОУН-УПА "Орест"

     Босак Петро родом походив із села Тарнава, що коло Добромиля. Оженився в селі Буньковичі в півтора кілометра від міста Хирова і так залишився жити в приймах, як тоді говорили люди. До Босакової хати вечорами завжди збиралося багато людей. Приходили близькі і дальші сусіди. Жінки попліткувати, а чоловіки поговорити про господарські справи, послухати, що пишуть в газетах, а то й заграти в фербля, хоч грошей і не було, але на фербля завжди щось знайшлося. Петро був добрим ремісником - столяром. Ніхто із найближчих ремісників не міг так добре зробити вікно, двері, стіл чи бамбетель. Особливо славився виробництвом вуликів із наставками. Та найчастіше любив говорити із таким же ремісником, як сам, але стельмахом Шандровичем Федором.
     Якось, коли зібралися люди в хаті, спитав: "Слухай, Федю, що мені робити із найстаршим моїм Іваном? Ти подивися, як він файно пише, така рівна і витончена кожна літера, хоч всім показуй і суне в його руки зошит Іванів. А дай йому що прочитати, так плавно і зрозуміло читає, як би тобі напам'ять знав. Ти сам знаєш, що посилати його в Перемиську гімназію я не маю позакуди, а жаль, щоб дароване Богом добро пропадало". Ще трохи поговоривши про Івана, перейшли на іншу розмову.
     Через кілька днів знову в розмові про дітей Шандрович Федір каже:
  - Петре, я вже кілька днів думав про твого Івана і знаєш, що прийшло мені до голови?
  - Та де ж знаю, кажи, так буду знати.
  - Пошли його вчитися до Кляштора.
  Кляштором називали в навколишній місцевості невеликий монастир, побудований серед лісу на горі, що звалася Чернечою, два кілометри від Добромиля.
     Щоб отримати добру богословську науку, треба було провчитися 6 років. Два роки в Крехівському монастирі, два роки в Добромильському і два роки в Лаврівському монастирях. Тут, в Добромильському монастирі, колись два роки вчився і Андрей Шептицький. То ж така думка Федя дуже сподобалася родичам. Іван мовчав. Люди, які сиділи в хаті, і собі втрутилися в розмову: "Слава буде велика та й вигода немала. Ще на старість вимолить Вам Божої Бдагодаті і сам стане благословлений Господом".

   

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24