Одіссея повстанця "Сурми" сторінка 25

1. Після того, як вони залізли в криївку, "Богдан" і ніхто інший із криївки не виходили, а за ті тижні, що вони були в криївці, їх можна було десятки разів захопити, так як це було зроблено.
2. В згаданому вище випадку, коли вони залишили криївку і ходили в село П'ятниці, в хаті селянина і по дорозі назад "Богдан" також не відлучався від них ні на хвилину.
3. В криївці знаходився його рідний брат, який був ранений, а пізніше вбитий гранатою.
4. Граната, кинута енкаведистами у криївку, не вміла вибирати, кого залишити живим, а кого вбити.
5. У всіх випадках зраднику-внутреннику вороги давали можливість втекти.
6. При зраді "Богданом" їх пограничники були атакували при підході до криївки, а "Богдан" міг з волі большевиків залишитися живим і далі доносити, як то робили деякі інші. Бо такий спосіб втечі повстанця був би правдоподібним.
7. "Богдан" був засуджений, засланий в Сибірські концтабори і до цього часу не реабілітований.
   Чому серед людей так швидко поширювався такий слух? "Богдан" кілька років був не тільки в СБ, але в своєму мікрорайоні її керівником. Час від часу йому доводилося в певній мірі карати слизьких на слово і діло людей. Були також інші причини, коли повстанці мусили карати слабодухих. Тому його люди боялися і певно саме такі за завданням енкаведе ширили такі слухи. Як каже "Сурма", могли бути й інші причини поширення таких слухів. Енкаведисти в свою чергу розуміли, що повстанці будували криївку десь далі від цього місця. І певно розбили всю місцевість на топографічні квадрати, поставивши на кожний квадрат по кілька пограничників, які вели постійно спостереження і досліджували місцевість. Большевики даремно грошей не платили і не тримали даремно на Посаді 40 пограничників спецвідділу. То ж вони певно і займалися цією роботою. До взяття криївки вони були готові, бо звідки в потрібний момент мали сокиру, якою розбивали віко і раму? 

*         *         *

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30