Доля повстанця сторінка 11

   Всі дивізійники були поділені за спеціальностями на команди і розіслані в різні вишкільні табори. Богдан був спрямований на вишкіл в Гейделягер коло Кракова. В таборі дисципліна спартанська. Щоденно відро поту стікало, а в технічних класах - досконалість знань кожної дрібнички, кожної деталі всіх вузьких спеціальностей артилериста, і всюди ідеальний порядок і чистота. Муштра часто доводила до отупіння, повного фізичного і духовного виснаження. В той час найбільшою радістю для Богдана була присутність поряд нього Юхновича "Шрама" із Сокаля. Два інші друзі поїхали невідомо куди. Богдан добре пам'ятав пораду "Клича", тому, ознайомившись із обстановкою, разом із "Шрамом" почали вивчати інших дивізійників. Звертали найперше увагу на мовчазність, спритність і нахил до виконання обов'язків. Знайшли ще чотирьох дивізійників, з якими вели розмови про повстанський рух на Волині і Галичині, бо на той час він поширився і на Галичину. Вели розмови також про діяльність ОУН. Хлопці виявилися надійними і шукали можливості вступити в ОУН.
   До хлопців дійшла вістка, що піхотинців-дивізійників і допоміжні частини вислали на фронт з большевиками під Броди. Вони почали цікавитися, чому їх не висилають під Броди. Німецькі старшини пояснили їм, що артилеристів під Броди посилати не будуть. Через кілька місяців всіх їх вивезли у новий табір у Чехословаччині під місто Брно. Богдан час від часу присилав до рідних листи під прізвищем "Дора". "Ми вдома з цього дуже раділи,- згадує сестра,- знали всі подробиці його життя".
   "Шугай" і "Шрам" почали шукати зв'язків із підстаршинами і старшинами. Такі зв'язки в скорому часі знайшли і почали змовлятися, щоб великим відділом із-під Брно втікнути, перейти кордон із УРСР і приєднатися до повстанців УПА десь у Станіславщині чи Закерзонні.
   Якимось чином німці про це дізналися і за кару почали їх систематично висилати на фронт, доставляти амуніцію для війська. Бої в той час вже йшли під містом Познанем. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33