Доля повстанця сторінка 18

   Розмова була довга, принципіальна і морально виснажлива. Вже далеко за північ повстанець, вищий на зріст і дуже рухливий, наказав все підготувати до присяги. Інший, менший на зріст з кремезною статурою тіла і повільними рухами відкрив мапник, а звідти витягнув малий синьо-жовтий прапор, тризуб і маленьку біблію. Положив все це на стіл, накритий обрусом. Богдану пригадався 1942 рік. І квартира "Клича", що він і сказав повстанцям. Тільки взяв у руку текст "Присяги", як знову по тілу полізли мурашки і його морозило, а голос бринів впевнено і завзято:
   "Я, воїн Української Повстанської Армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь....:
   Боротися за повне визволення всіх українських земель... . В цій боротьбі не пожалію ні крові, ні життя...;
   Буду мужнім, відважним і хоробрим у бою...;
   Буду чесним, дисциплінованим...;
   Буду виконувати всі накази зверхників..."
Хоч був мужчиною твердим, очі заблищали від вологи. "За Тобою залишається псевдо "Шугай", а поки-що залишаємо Тебе біля свого оточення, а там буде видно. Ми тепер формуємо відділ для рейду на Закерзоння, і якщо Ти будеш бажати, то можеш зголоситися". "Друже кущовий, я вже зараз зголошуюся йти рейдом на Закерзоння. Дуже добре володію польською мовою і до того ще маю польський паспорт на польське ім'я". Повстанці ще раз почали вивчати паспорт Богдана. Залишилися задоволеними і висловили думку, що це буде найкраще вирішення цього питання. А ще через два тижні Богдан уже був на теренах Польщі.
   Ґеня приїхала на десятий день після того, як пішов з хати Богдан. Просила цьоцю все розказати про Богдана, як виглядав, як одягнений і взутий, що розповідав про службу в Дивізії та подорож із Чехії сюди. Цьоця і сама багато не знала, а те, що знала, розказала Ґені. Що був досить худий, але бадьорий і веселий. Одягнений був по-цивільному, але убрання було ще пристойне. Постійно говорив про підпілля , повстанців і все-таки знайшов якийсь зв'язок і пішов у повстанці. Мені про це сказав знайомий чоловік. Богдан мене вподумці цілував і просив пробачення за все погане. Ніби він зробив мені щось поганого"?, - сказала цьоця. Сказав той чоловік їй, що як Богдан буде мати можливість, то зв'яжеться з нею. Із конспірації і страху боялася сказати Ґені всю правду про Масляника.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33