Доля повстанця сторінка 31

   Про батьків я пам'ятаю завжди і з найкращої сторони. А як почуває себе цьоця?" Ґеня трохи здивовано на нього подивилася, а далі спитала: "А хіба цьоця знала, як Ти пішов у повстанці? Вона мені казала, що нічого не знала і Ти ніби сам знайшов підпільників і через них зв'язався з УПА". "От стара конспіраторка. Молодець! Як чудово вона зіграла свою роль. Міцно обнімай і цілуй її",- втрутився в розмову Богдан. Далі подрібно розповів сестрі про Масляника і Шатинського, про вступ в УПА, Присягу. "Цьоці про це ні слова не кажи. Хай буде так, як є. А про майбутні мої зустрічі з Тобою я нічого не обіцяю. Большевицькі перстені щораз то тісніше стискають нас. Ми певно будемо відходити. А коли і куди, хай це буде таємницею, щоб не зробити Тобі шкоди". "Богданчику, це може бути наша остання зустріч, так чує моє серце,- перебила його Ґеня.- Що сказати батькам?" "Постійно їх заспокоюй і розраджуй" - тихим голосом промовив Богдан.
   В кущах почулося пожвавлення, і перед Богданом виструнчився по команді Струнко! певно повстанський старшина, це було видно по одягу, сказав: "Друже "Шугай", ми повинні залишити терени!" Потім попросив пробачення в Ґені за перебиту розмову і віддалився. "От бачиш, не я їм, а вони мені віддають накази,- пожартував Богдан, - не плач, бо мені також невесело". Обнялися, поцілувалися, відходячи дрібними кроками назад, махав їй привітно рукою. Різко повернувся і швидко зник в кущах. Вона плакала. Як пізніше виявилося, це була їхня остання зустріч. Де поляг, спочило його тіло і кості, ніхто із рідних не знає і по сьогоднішній день. Така вже химерна доля наших героїв.
   Ґеня кілька місяців відтворювала в пам'яті слова розмови з братом і постійно їх аналізувала, роблячи висновки. Від малої дитини сильно скритий, а тепер ще й конспірація не давала йому права казати так багато сестрі. За три зустрічі він вперше назвав село і назву гори, де вони знаходилися. Розповів про цьоцю, Масляника, Шашинського і навіть де приймав присягу. А майже останніми словами його було: "...ми будемо відходити, певно, більше не зустрінемося..." Розуміла, що у Польщу не пішли, а тим більше на Схід. В народі поширювалися дуже секретно слухи, що ніби останки відділів УПА переходять російський кордон і через Чехію та Австрію пробиваються в зону, окуповану військами США та їх союзників. Але це були для Ґені лише слухи і здогадки. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33