Помста за рани серця сторінка 8

   В ході їхньої розмови з хати вийшли тато з мамою і два молодші брати. Привіталися: Слава Ісусу Христу! Дівчата відповіли: Слава Навіки Богу! Батько запросив гостю до хати. В хаті зав'язалася невимушена розмова, в якій батько подрібно розповів гості , як молода дівчина вночі з 6 на 7 листопада в клубі в Устріках кинула гранати в большевиків і сама навіть не постраждала, втікла. Далі почав всяко хвалити вчинок юної месниці. "Ксеня" з "Марусею" тільки між собою переглянулися, а "Ксеня" непомітно приклала вказівний палець до губ, даючи подрузі знак мовчати. Мати за той час поставила на стіл все, що вважала за потрібне, а батько встав і пішов до шафи взяти "Бонго" - звичайно самогону. Налив всім, поставали, "Ксеня" привітала газду з днем Ангела, пригубили горілку і почали їсти. Потім тихо заспівали Многая літа. Батько спитав "Ксеню", де батьки. Та сказала, що всіх, навіть двох братиків і сестричку, вивезли у Сибір. В час розмови "Маруся" взяла батька за руку і повела до кухні і через кілька хвилин повернулися, а до "Ксені" сказала: "Пішли". Про роботу "Марусі" в хаті ніхто не говорив, але батько з мамою добре розуміли, чим займається дочка. Сильно переживали, бо знали, чим може все скінчитися, але щиро Благословили дочку на боротьбу з ворогами. Не те, що кожної днини, але й години чекали приходу енкаведистів, або повідомлення про арешт чи смерть любої Олі-"Марусі".
   Дівчата пішли, діти вибігли на подвір'я, а мати стала на коліна під образи і більше години ревно молилася Матері Божій за щасливе повернення Олі і "Ксені" додому. Тато сидів за столом і щось читав. Коли жінка перестала молитися, чоловік каже:
- Ти знаєш, дорога, до чого я додумався?
- До чого, - питає жінка.
- Отут в газеті описано точно ту дівчину, що кинула гранати в енкаведистів і міліціонерів в Устріках. Я вже третій раз читаю і стараюся припасувати до Ксені, що була з нашою Олею, то все співпадає. Дай я Тобі прочитаю.
Читаючи, співставляли все з Ксенею і прийшли до висновку, що Ксеня і є та дівчина. Тоді господиня сказала: 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39