Помста за рани серця сторінка 12

Тоді вирішать, як зв'язатися із сотенним і вплинути на нього, щоб дозволив "Ксені" перейти в їхню сотню. Якщо можна, то ще й сьогодні постараються це зробити. І якщо буде досягнуто згоди, сотенний дасть наказ зв'язатися із "Марусею". А тепер дівчата мусять відійти, бо на це був даний вже наказ. Ройовий дав розпорядження двом повстанцям, які знали, куди мають відвести дівчат. До дозволеного місця їх міг проводити і "Сокіл", який вів Оксану за руку. В зазначеному місці вони були змушені попрощатися. На прощання Оксана сказала:
- Прости мене, Андрію, що я Тебе може образила своєю недовірою.
- Я на Тебе, мила, не гніваюся, бо ще глибше зрозумів всю красу любові, яка вимагає самопожертви і терпіння. Тепер я глибоко переконаний, що тільки через терня можна дійти до зірок. Це ще більше мене зміцнило в любові до Тебе. І якщо, не дай Бог, а в нашому повстанському житті все можливе, ми не зможемо тут злучитися з Тобою, то обов'язково знайду Тебе на другому світі.
"Маруся" підійшла до "Ксені", взяла її за руку і майже насильно повела за собою, кажучи:
- Ти не зможеш від нього відірватися.
- Так!
   Дівчата дійшли до дороги на Устянову, але не пішли нею, а перетнули її і пішли в інший масив лісу на протилежній горі. Через потоки, дебри і тільки відомі для "Марусі" стежки швидко йшли до мети. Вже коли добре втомилися, "Маруся" сказала: " Тут можуть бути стійкові, які охороняють ваш табір, тому йдім уважніше, шукаймо більше підпеньків". Дівчата були наперед передбачливі, коли виходили з хати "Марусі", взяли дві малі полотняні торби, в які вже до того положили трохи грибів. І дійсно, через короткий час почувся голос:
- Дівчата, Ви трохи зайшли праворуч, поверніть лівіше.
- А що, там є ліпші гриби?,- спитала "Маруся".
З-За грубого дерева вийшов повстанець.
- Ви обидві в сорочках родилися, Вам пощастило, бо я Вас обох добре знаю особисто. Вже десь 50-70 м обсервую Вас, як Ви "збираєте гриби".
- А хто Ви такі?,- знову спитала "Маруся".
- Хай друг "Ксеня" підійде ближче, то й швидко впізнає мене.


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39