Помста за рани серця сторінка 14

- А як Ви знаєте? - спитала Оля.
- В тата є газета, в якій про неї все описано, і по тому опису тато її впізнав.
- Тату і мамо, а що я маю робити? Відмовитися, втікати чи ще що?
- Роби, як сама знаєш, а ми Тебе Благословляємо,- сказав тато.
- Може все якось пройде,- сказала Оля і продовжила. - Кажуть люди, що нашу частину села будуть переселяти, бо близько до кордону. А як переселять, все якось затреться.
- Може Ти когось знаєш із-під Хирова чи Самбора, Митре? - втрутилася в розмову мама. Може б знайшов там місце, де заквартирувати. Треба продати трохи худібці, зерна, баранів і, може, купити там якусь стару хату.
- Ти любо говориш, жінко, в тому є розум. Я маю знайомих людей з тих країв, що приїжджають кожного тижня на ярмарок в Устріки. Поговорю з ними.
Помолившись, пішли спати.
   "Сокіл" не хотів і не міг довго відкладати свою справу. Прийшовши в табір, почав шукати ройового, що було легко зробити. При першій же можливості заговорив: "Ти, друже, не тільки добре знайомий з чотовим", але й є свояком і тому він Тебе обов'язково послухає.. Хай впирається перш за все на те, що за її підпільну роботу батьків вивезли в Сибір, а вона пішла в повстанський відділ. Також нагадай йому, що то є та сама дівчина, що кинула гранати в енкаведистів і міліціонерів. Також скажи, що я маю вуйка, який живе в Лісько і добре матеріально стоїть. Може йому вдасться злегалізувати "Ксеню". "Тобі я обіцяти не можу,- відповів чотовий, - треба вибрати зручний момент, коли сотенний буде в доброму настрої". Вже другого дня сотенний викликав до себе чотових, з якими мав розмову про підготовку повстанців до відмаршу. Коли сотенний залишився сам, чотовий розповів йому подрібно про "Ксеню" і особливо наголосив на тих питаннях, про які просив "Сокіл". Сотенний тут же спитав:
- А чому вона хоче перевестися саме в нашу сотню?
Тоді прийшлося розповісти все про "Сокола".  
- Я Тобі зараз відповісти не можу, бо Ти й сам знаєш, як до того ставляться зверхники УПА. Почекай до завтра, бо я мушу про все добре подумати.
- Друже сотенний,- перервав його чотовий,- основним тут може бути те, що коли ми підемо на Лемківщину, то вона може від нас піти вже коло Ліська.  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39