Помста за рани серця сторінка 15

- Добре, подумаю. Я Тебе завтра викличу.
Недалеко від намету чотового чекав "Сокіл" і спитав:
- Ну що?
- Відповідь дасть завтра. Зрозумів?
- Так. Мушу.
- Він боїться зверхників.
- А як вони дізнаються?- спитав "Сокіл".
- Якщо "Ксеня" сюди прийде, то про це будуть знати всі. А Ти питаєш, звідки.
   День для "Сокола" почався в щоденних клопотах: вишкіл, а після занять, навіть не відпочиваючи, пішов на стійку. А далі власні господарські потреби. І в тих турботах забув про справи, зв'язані з Оксаною. Чотового помітив, як той підійшов майже впритул. Серце почало битися швидко і стало тривожно, але таки спитав:
- Як вирішили?
- Все вийшло якнайкраще,- відповів чотовий. - В сотні потрібна санітарка, і це було вирішальним у цій справі. Інакше він її не прийняв би.
- А як тепер повідомити "Ксеню"?
- Він вже післав до "Марусі" естафету, яка ту передасть командиру "Ксені".
   Через два дні "Ксеня" вже була в сотні. Повстанець вів "Марусю" і "Ксеню" просто до намету сотенного. Після привітання сотенний почав: "Я не хочу бути не скромним, але буду говорити дуже стисло. Зараз прийде господарник і видасть Вам все, що потрібно для санітарної служби, і особисту зброю. Військовий одяг, як бачу, у Вас вже є. Службу будете нести в чоті "Сови". І останнє: я не є прихильник фамільярностей. На цьому вибачте". "Слухаю! Постараюся виконати всі норми припису",- відповіла "Ксеня" і вийшла з намету. Дещо різкий і прямолінійний тон сотенного охолодив її. Вона зразу зрозуміла, що бачитися на розмові з Андрієм їй часто не доведеться. Коло намету почекала господарника, який швидко з'явився і видав все, що потрібно було для "Ксені". Також показав, де розташовується чота "Сови".
   "Сова" зустрів її дуже тепло, і до того ж це була чота Андрія. Чотовий повів її до санітарного намету, тут тепло привітав її. "Ксеня" нічого не зрозуміла. Сотенний прийняв її холодно, а спрямував санітаркою саме до його частини. Цією думкою вона поділилася з "Совою".
- Все помалу влаштується,- сказав "Сова".- Ви, друже "Ксеню", не беріть до серця все так близько. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39