Помста за рани серця сторінка 38

Впродовж тих століть мало що змінилося в значінню та ролі Матері-Лелі в українській спільноті і це, очевидно, не дало загинути нам як нації. І ця духовна субстанція культу матері і далі формує українську особистість добротою, лагідністю, поступливістю, довготерпінням, викликаючи в серцях людей, а особливо в чужинців, невимовну теплоту і ніжність. Бо наша Мати-Лель ніколи не була рабинею, а мати доню з дитини постійно в "любистку купала, щоб любощі знала" напротивагу тваринній пристрасті, що виривається разом з тілом із гарему арабського, чулана московського. Лель-Лебідка ніколи не затуляла свого обличчя чадрою, її ніколи не продавали і купували за калим. Мала завжди вільний вибір коханого. Ніколи не була розпещеною, розніженою лялькою і річчю для хлібодавця дому і не була йому придатком, якому треба було догоджати чи боятися, нехтуючи власними почуттями і волею. Вона не тільки співучасниця всього домашнього, родового, духовного, бо не куплена чи викрадена з чужого дому, а оберіг роду, бо своєю духовною і фізичною силою тримає три кути хати.
   Ми себе не возвеличували і хвалили, про них, пра-праматерів і бабусь писали чужинці. Грецький історик Юстин, спираючись на "Історію світу" Помпея Трога пише: "Вони (сколоти-скіфи) мали славний початок, а також імперію з величавими подвигами їхніх мужів та чеснотами їхніх жінок...., а їхні жінки заснували королівство амазонок".
   Стародавні історики, географи, поети, письменники, як Геродот, Берос, Страбон, Пліній Молодший, Овідій, Помпей Трог, Тоціт, Плуторх, Йордон, Маврикій та багато інших давали опис, робили спогади про сколотів, де, зокрема, писали, що сколотянки-дівчата часто билися поряд із чоловіками у війську і, щоб себе прославити, а тим самим знайти собі доброго чоловіка, кожна з них мусила вбити хоч би одного ворога. Так-то дівчата-воївниці створювали навіть окремі загони - амазонок. Майже всі були дуже відважні, завзяті і ніколи не здавалися в полон. Описується про їх велику волелюбність, шляхетність у поведінці, привітність і гостинність. Найбільше поважали героїзм і красу. Поважали власну і ясну думку, волю і ненавиділи рабство. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39