Трагедія, як причина помилки розвідки сторінка 4

Почалося проголошення яскравих, барвистих і, як завжди, демагогічних тостів. Піся години або півтори часу гості висипали на подвір'я, де зайнялися фліртуванням, а дами показом моди. Найбільш завзяті пішли танцювати під музику військового оркестру. Так це тривало ще зо дві години. Староста весілля чемно запросив гостей у хату, до нової трапези. Сонце почало заходити, гості весело співали, жартували, а деякі чим скоріше спішили випити, на скільки дозволяло здоров'я і голова.  
   Десь приблизно в той час, із сторони центра міста, йшло четверо патрулів. Старшина, підстаршина і два бравих вояки у військовій формі. Відомо, що ролю підстаршини виконував Дохняк Микола, повстанець із села Велика Сушиця. Він був у Німеччині десь півтора року як остарбайтер. З Німеччини втік і пішов в УПА, вмів говорити німецькою мовою. У підстаршини і солдатів поперек грудей висіли автомати, які вони підтримували двома руками. Порівнявшисъ із будинком, один із жандармів через вікно зупинив і запросив зайти на подвір'я. Два жандарми вийшли з хати, патрулі зайшли на подвір'я і між ними зав'язалася розмова. Говорив старшина патрулів, а підстаршина час від часу вставляв кілька слів. В розмові баншуси призналися, що вони походять із польських німців, про що повстанці давно знали. Старшина патрулів відповів їм, що його підстаршина і солдати також походять із польських німців. Це викликало серед жандармів велику радість і піднесення. Вийшов молодий із хати та батьки нареченої і інші гості. Запросили старшину і підстаршину зайти до хати дещо пригоститися, які не відмовилися. Пригостившись по чарці, старшина обійшов всі кімнати, поздоровив молодих і гостей, чемно попрощалися і залишили весілля. В час їх відвідин і прощання всі кімнати по-польському дворянському звичаю були освітлені багатьма десятками воскових свічок.
   Оглянувши все докладно, патрулі знову пішли в напрямку до центру і, пройшовши біля двісті метрів, повернули на ріку, береги якої були вкриті густими лозами.
   Побавившись ще з годину-півтори, Ляуф і хирівські жандарми залишили весілля, посилаючись на те, що їх служби чекає також і Рейх. Старші люди про це розказують таку історію. Ляуф мав у Хирові наречену польську фольксдойчерку Гелену Богданович., з якою мав йти на весілля. Але та в останній час відмовилася і на весілля не пішла. I що він був цим знервований і тому так скоро залишив весілля, а може, щоб їй догодити і запобігти собі ласки від неі. А ще інші категорично аргументують: "Бог і ангели хоронять своїх, а диявол - хоронить своїх". I ніби тому, щоб Ляуф і надальше чинив свої страхітливі діла, зберіг йому життя. Як би то там не було, але операція "Ляуф" була провалена. Знали про це повстанці чи не знали, сьогодні дізнатися про це неможливо. Бо навіть остання розвідка патрулів бачила Ляуфа на весіллі.  

1 2 3 4 5 6 7