Трагедія, як причина помилки розвідки сторінка 6

Правда, через деякий час Ляуф трохи притих, "подобрішав". Перестав стріляти людей і рідше виходив на вулиці. А ще кілька тижнів перед тим йому повідомили, що з Перемишля їде машиною з товарами комендант української поліції із Нижніх Устрік, член ОУН Щур Іван. На перехрестку доріг у Хирові він з жандармами і баншусами перевіряв усі автомобілі, аж поки його не арештував. Особисто надів йому наручники, а баншуси повели його на жидівський цвинтар і там його Ляуф особисто розстріляв, без всяких допитів і протоколів.До речі, Щура Івана 1998 року ексгумували і похоронили з почестями у Братській могилі міста Хирова.
   Висліди акціі в Хирові скоро дійшли до повітового провідника і його штабу, який виявив велике невдоволення роботою розвідки і учасниками акціі. Невідомо, яким шляхом ця справа дійшла і до окружного Самбірської округи. Може, і через брата Єдлінського Івана і Осипа, Михайла, який був членом ОУН і учасником її військової боївки. Окружний на терени Хирова вислав представників військової референтури, розвідки та СБ округи, які детально все вивчили через опитаних людей та рідних. Рішення округи було таке: звіньнити від обов'язків повітового Хирівського повіту "Буревія" і перевести в інший повіт.
   Чи мала ця акція ОУН-УПА може таке вирішальне значення для дальшої історії Хирова? Сказати неможливо. Але зразу ж після війни поляки із Хирова виїжджали масово до Польщі. Тепер, вкінці 90-х років, в Хирові є десь біля тридцяти осіб, які вважають себе поляками. Жидів не залишилося жодного. А Хирів, як інші населені пункти України, повністю не очистився. Його заселили нові зайди, ще більш жорстокі і підступні, які продовжують плекати ментальність раба, але вже московського. 3 якою тваринною насолодою вони сприймають всякі успіхи, що мають комуністи на виборах чи у Верховній Раді. Для них комуністи - це символ могутності Росії. 

1 2 3 4 5 6 7