Московські людолови сторінка 8

   А хто знає, чи буде хтось знати тих мучеників, які гинули, як мухи, в спеціальних зонах, або вірніше теренах концентраційних таборів (КЦТ) під строгим наглядом КГБ, який простягнувся на кілька сот кілометрів на схід і захід від ріки Колими та узбережжя Охотського моря на півдні до Східно-Сибірського моря на півночі. То були землі і табори, де ніхто навіть із урядовців не міг відвідати без спеціального дозволу КГБ. Або терени зовсім ізольованих КЦТ від нижньої течії ріки Обі і півострова Ямал на заході до нижнього падіння ріки Лени на сході і від 65 градусів північної широти до Льодовитого океану. Карлаг і Краслаг в ці терени не входили і були ніби табірним "комфортом". Чи їх хтось там лікував, а після смерті ховав? Хто і коли їх згадає? Попробуйте читати нашу історію без брому! - як писав Винниченко.
   Вже після 24 серпня 1992 року я розмовляв із декількома людьми із села Лібухова і звернув їм увагу, що треба звернутися до владних структур про повернення селу його справжньої назви і почув у відповідь: "А на що?" Що не кажіть, а то наша національна трагедія! До чого довели московські людолови душевний і духовний стан нашого народу? До повного безголів'я і глибокої моральної деградації. Така є коротенька історія про людолова-Максімова і нашу Лібухову. Хто і коли поверне нам моральні і матеріальні втрати?
   Єдиною розрадою і втіхою людей було те, що довгі роки були переконані в тому, що над ними чував Господь і Мати Божа, перш за все над Терлецькою Рузею. Всі старші люди в Лібухові можуть Вам довго і аргументовано фактами розповідати про те, як підвідділ чи боївка опинилася в Лібухові саме в тому місці, де її було так потрібно для допомоги Рузі. Не тільки в Лібухові, але й в Росохах люди стверджують, що кулемет МГ-42 ніколи до того і після того в руках "Павла" не затинало. Пояснення людей просте, але вирозуміле. Якби кулемет не заїло, то "Павло" побив би обох людоловів, а може й Рузю, а цього не хотіла Мати Божа. Бо Рузя, вірячи безмежно Матері Божій, востаннє пристрасно хотіла помолитися до образу Матері, а енкаведист просив Максімова дозволити їй це зробити. Тому Господь залишив їм життя. Рузя все московське лихоліття прожила під опікою Господа, не побувавши ні в тюрмі, ні в Сибіру. 

1 2 3 4 5 6 7 8