Вони стояли на сторожі волі сторінка 6

   В бою було вбито п'ять більшовиків: полковник Боченков Іван, капітан, лейтенант Мокрушин, старший сержант і сержант. Взято їх особисті документи. Також забрано два автомати ППШ, два пістолети "Токарєва", 1 кріс, 4 гранати, 4 пари чобіт, 3 целтпалатки, мапники із важливими документами. Повстанці втрат не мали.
   Дуже довго просиділи повстанці у засідці і за цей час люди могли побачити на майже відкритій місцевості не те, що більше 20 повстанців, але й миш. Абсолютна більшість людей мовчала, проте знайшлася і "паршива вівця", що повідомила пограничників, але запізно. Бо якби сексот зробив свою чорну справу чуть швидше, то операція була б зірвана і хто знає, як би вона закінчилася.
   Сексоти завдавали великої шкоди нашому повстанському руху. З певної потреби в 1998 році автору цих рядків прийшлося розмовляти із жінкою колишнього оперуповноваженого Хирівського НКВД Чещихіною, яка сказала мені: "Мій чоловік казав, що вони в цьому не винні, а винні "наші люди" - сексоти, що їм доносили , а вони мусили вживати відповідні заходи". По-перше, то для неї "наші люди", а для нас - то кровні вороги; по-друге, хто тих "наших людей"-сексотів наплодив? Сексоти прямо винні в тисячах жертв наших патріотів, а їх родичі і близькі по духу люди, що по сьогодні ллють крокодилячі сльози за ними.
   Так 26 червня 1948 року о 2 год. 30 хв. ст. віст. "Демон" з 4 стрільцями з підвідділу 477 і повстанцями місцевого куща та референтом місцевої СБ "Хитрим" пішли в село Стару Сіль арештувати сексотів. Всіх сексотів вдалося взяти без пострілу. Сексоти під охороною місцевих повстанців і "Хитрого" пішли в ліс.
   Бойовики із підвідділу повернулися в село заготувати харчі по домовленості із місцевими підпільниками. Йдучи коло будинку сільської ради, потрапили на засідку НКВД із семи енкаведистами, що вже були попереджені сексотами. Тільки велика виучка, холоднокровність, самоопанування і геройство в такій ситуації дало можливість повстанцям перейти до контрнападу. Кулеметник "Сірко" з кулемета і ст. віст. кулеметник "Дух" серіями вбили нападників. Користуючись цим, вістун "Береза" підбігає до хати і кидає у вікна гранати. Ті, що залишилися живі, почали вискакувати з хати. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20