Вони стояли на сторожі волі сторінка 7

Їх зустріли кулеметні і автоматні черги. Бій тривав всього 10 хвилин. В бою було вбито п'ять сексотів і двох важко ранених, один із них помер. Стрибок сховався в туалет і був там арештований та відправлений до місцевого СБ. Вся зброя і набої були забрані повстанцями. Зі сторони повстанців був ранений один цивільний чоловік.
   В селі Лопушанка Хоминна особливо зухвало вели себе стрибки. Навіть без присутності енкаведистів вони заходили до хат селян, робили обшуки, забирали, що хотіли і навіть били людей. Селяни неодноразово зверталися зі скаргами та просили допомоги у повстанців. Ці скарги навіть доходили до командира "Хріна". З дозволу і наказу керівника повстанського відділу 22 травня 1948 року рій під командою ст. віст. "Чорняка" з підвідділу 477 при підтримці повстанців місцевого куща зробили наскок на станницю у згаданому селі. О 9 годині вечора згадані сили повстанців обережно підійшли до будинку станниці. Стійковий стрибок помітив повстанців і відкрив стрілянину. Але деякі повстанці ззаду підійшли до нього так близько, що вибили з рук кріса, а його зв'язали. Другий стрибок, що вискочив з хати на постріли, був так само зв'язаний. Інші почали з хати відстрілюватися. Тоді повстанці підпалили хату, де вони згоріли. При нейтралізації обох стрибків особливо відзначився ст. віст. кулеметник "Дух".
   Він походив із Лемківщини і там довго воював проти польських напасників. В кількох десятках боїв відзначився особливою хоробрістю. А бували випадки, коли його хоробрість і кулемет МГ-42, яким він володів найдосконаліше, вирішував долю акції. Прийшовши із Лемківщини на Бойківщину, він далі продовжував геройськи битися, але на той раз проти москаля. Разом з іншими бойовими друзями із теренового відтинку "Лемко" 26 були нагороджені найвищими нагородами УПА. Так 23 серпня 1948 року була видана Постанова Української Головної Визвольної Ради, де зазначалося:
   "За виявлені у боях мужність і героїзм, за видатні заслуги в керуванні відділами Української Повстанської Армії нагороджуються:
   Золотим Хрестом Бойової Заслуги І-ої кляси
1. Хорунжий, чотовий Грань 26/95А
2. Старший вістун, ройовий Зайчик 26/95А.
Золотим Хрестом Бойової Заслуги ІІ-ої кляси
1. Старший вістун, кулеметник "Дух"." 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20