Вони стояли на сторожі волі сторінка 10

   В той же день, 24 липня 1948 року, командир "Стах" із роєм ст. віст. "Товстого" зробив засідку на шістьох червонопогонників на дорозі між селами Конів і Фельштин. Червонопогонники везли ліс до Самбора. О 2 годині обіду повстанці відкрили вогонь, вбили 2 червонопогонників, а 4 ранили. Від вбитих взяли 2 кріси, 2 гранати і кілька десятків набоїв. Дві акції, які у віддалі відділяло кілька десятків кілометрів, а ще так недавно спільно воювали із курсантами МВД в лісі "Багно" під Біличами.
   Старшим оперативної групи Старосамбірського НКВД, яка діяла в селах Муроване, Стара Сіль, Березів, Стара Ропа і інших був лейтенант Кладько. Цей енкаведистський гончий відзначався особливою непосидючістю, жорстокістю до населення. Любив катувати людей. Весною 1948 року він завдав великої шкоди повстанцям, вбивши сотенного зв'язкового вістуна "Кучерявого", "Солтиса". Командиру підвідділу 513 було дано наказ знайти, арештувати або вбити Кладька. До цього завдання були підключені сітка місцевого підпілля, боївка місцевого СБ та боївка місцевого куща. Знайти його було дуже важко. Бували випадки, коли його бачили вночі в одному селі, а за 1-2 години він був вже в іншому селі, арештуючи людей.
   Розвідка з місцевої підпільної сітки донесла у підвідділ, що Кладько збирає разом з червоною бандою позику в селі Стара Ропа. Це було 7 травня 1948 року. На акцію було спрямовано п'ять стрільців із підвідділу 513 під командою ст. вістуна "Чайки", "Мід". Місцеві зв'язкові показали повстанцям місце, куди піде Кладько з іншими большевиками. Через кільканадцять хвилин большевики самі вийшли на повстанців. Чергами із кулемета і автоматів на місці був вбитий Кладько, участковий із села Торчиновичі, а суддя Старосамбірського району був важко ранений і через кілька днів помер. Повстанці забрали два пістолети, один наган, 1 ППШ і один кріс та багато набоїв. Забрали також і важливі документи, які були передані місцевому референту СБ. Операція тривала 5 хвилин. Так було покінчено із московським нелюдом Кладьком і його товаришами.
   В Берліні, в інших містах Німеччини та старих феодальних замках ще не були придушені вогнища опору фашистам. А в Чехії та її столиці Празі йшли ще справжні бої між німецькою і російською армією, а на наших теренах большевики святкували день побєди. Це свято проявлялося, в основному, в масових п'янках-запоях, засідках. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20