Вони стояли на сторожі волі сторінка 11

Пили від ранку до ночі, а перепочинок давали собі хіба що ночами, робили засідки і катували в камерах політв'язнів. Не пили із них хіба що ті, що не мали за що. Партія мусила їх дещо тримати в дисципліні, бо "велікая родіна должна существовать". А це существованіє проявлялося в тому, що стягали непосильні податки не тільки із землі, худоби, але й птиці та кожного дерева і куща. Сьогоднішня молодь цього повірити не може, бо не хоче, а старші люди добре пам'ятають, як дехто лив під щіпи нафту, бензин та інші рідини, щоб дерева всохли, а люди не платили податків. А які страхітливі контингенти зерном здавали власники землі. По кілька тонн. Другим страхітливим економічним злом для нашого народу була позика, яку вони по цілому світу рекламували як добровільну. "Добровільне" збирання позики супроводжувалося побоями, арештами, шантажем, залякуванням, конфіскацією та інше. Люди масово втікали з хат, а московські опричники розбивали хати, скрині, скидали і били образи, шукаючи за ними гроші. Для більшого переконання подаю дослівно із звіту ОУН-УПА.
                                                                           Звіт Б
             Район Добромиль
                                               За час від 1.V. до 31.V. 1950 р.
                                                                                                         2 лист.
               Грабунки, насильства, арештування.
   "Дня 5.V.1950 р. в с. Губичі нач. місцевої погранзастави Сидоряков з групою пограничників помагав місцевій сільадміністрації стягати позику, причому застосовували терор і насильство, щоб тільки якнайбільше зграбувати грошей, як пом. Сидоряков забрав собі до помочі гол. С. ради Івашко Мих. Вас., зав. клубу Процак Анна Степ., Калужинський Григорій - сек. С. ради і інші. Між часом прийшли вони до сел. Гавриляка Василя і майор Сидоряков домагався, щоб згаданий сел. підписався на 350% позики. Коли сел. почав відмовлятися, що не може дати такої суми грошей, тоді Сидоряков почав йому грозити, що коли селянин не дасть бажаної суми грошей, то в короткому часі виїде на Сибір.
   Були випадки, що коли в хаті не було нікого, то сам нач. Сидоряков лазив до хати через вікно або виламував двері, а відтак шукав в хаті по скринях, шафах та поза образами за грошима. Як примір в селянина Добрянського Григорія в хаті не було нікого (бо мешканці поховалися). Сидоряков виламав двері, а відтак вліз до хати, де почав шукати за грошима по скринях, шафах та за образами. На це приходить господар хати, який спитав Сидорякова, що він у хаті сам робить. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20