Товариші-панове. Збудуймо в наших серцях Храм Господній і Національний (виступ автора на Проводі РУХу 1991 року та на форумі інтеліґенції Старосамбірщини)

       Самостійна Соборна Україна для нас, галичан, є реальним фактом. Нехай скептики називають її декларативною, ненасиченою реальною незалежністю, але для нас, патріотів-оптимістів, вона є реальною. Бо всяка нова будова не зразу ж повністю наповнена всім необхідним для життя родини. Лише згодом поступово вставляються вікна, двері, ставлять печі, підлогу, вносять куплені чи зроблені меблі і всю господарську утвар. Ми вже маємо цю політичну національну будову України, а тепер від нас залежить, як швидко ми можемо наповнити її реальним внутрішнім змістом. Сама Декларація незалежності від 16 липня 1990 року і Акт незалежності від 24 серпня 1991 року, двосторонні відвідини нашими офіційними і неофіційними особами Німеччини, Англії, Франції, Канади, США, Бразилії та інших країн, відвідини України офіційними і неофіційними особами тих та інших країн, підписання двосторонніх рівноправних договорів країнами, колишніми республіками СРСР, є реально існуючим фактом.
       Проголошення Самостійної Соборної України є явищем безповоротнім в розумінні історичного розвитку і повороту назад не буде. А сам референдум 1 грудня 1991 року є фікцією, яка може поставити перед нами лише питання часу, референдум може стати мечем, що розрубав Гордіїв вузол або залишить його ще на певний час нерозв'язаним. Коли офіційні особи України відвідували названі вище країни, то на аеродромах і офіційних прийомах їх зустрічали гімном "Ще не вмерла Україна", а на площах поряд із національним прапором відвідуваної країни висів синьо-жовтий прапор. На столах, де підписувалися договори, приймалося комюніке, поряд із прапором держави-господаря майорів і синьо-жовтий прапор України. Що змінить закон про нашу символіку, яку ще треба прийняти? Це явище де-факто, що змінить в цій реальності де-юре? Хоча офіційно без нього обійтися не можна. Патріоти відновили або побудували майже всі могили Січовим Стрільцям, впорядковують могили хлопцям з УПА, майже повсюдно найрізноманітніші ансамблі, солісти, дуети виконують стрілецькі і повстанські пісні. 

    1 2 3 4 5 6 7