Будьмо вірні ідеї батьків і братів (спогади політв'язня Степана Мельника) сторінка 5

   Сьогодні ні діти, ні внуки не знають, де тіла родичів похоронені. А скільки виморено голодом! Понад 7 мільйонів українців померло від голоду в 1932-1933 роках. На такій родючій землі. Астролог підрахував ще до революції, що населення України на 1990 рік досягне до 100 мільйонів. А де ж воно є? Та звідкіля народу взятися? А скільки нашого українського народу загинуло по Сибірах, по тундрі, тіла їхні розтягнуті песцями та росомахами. Їм би тільки жити, розводити сім'ї, ростити дітей, працювати на рідній землі. Населення України, не враховуючи інших національностей, ледве становить 50 мільйонів чоловік. Незважаючи на масове винищення нас, Україна, однак, є однією з найбільших держав Європи. Вона простягається з півночі на південь на 900 кілометрів, із заходу на схід - більше, ніж на 1300 кілометрів, своїми розмірами перевищує територію Англії, Австрії, Бельгії, Голландії, Данії, Португалії і Швейцарії, разом взятих.
   На такій великій території, на такій родючій землі наш працьовитий український народ досягне добробуту. Кожна наша сім'я старається мати свій дах над головою. Наш народ не можна порівнювати з російським народом, який хоче легшого хліба, не хоче мати власного дому, а кооператив, говорячи: "Свой дом требует ремонта, огород нужно обрабатывать. Не надо мне такой радости, лучше кооператив, и в городе". Я жив між росіянами багато років, доводилось вести суперечки, доводити. Недарма більшовицькі письменники писали слова до пісень. "Мой адрес не дом и не улица, мой адрес - Советский Союз". Спитаймо у всіх держав світу, чи є у них така пісня на посміховище. Та самі слова підтверджують сміх. Так і було. За правду накладали наручники, а за брехню одержували зірку "героя". Так і робили наклепи на Українську Повстанську Армію, мовляв, то були українські буржуазні націоналісти. А які ж це були буржуї? З нашого села було в УПА біля 25 чоловік. А де навколишні села? Це були прості селяни. Треба, щоб молодь знала правду. Народ хотів і хоче волі. А волю треба здобувати. Ось як відповів гетьман Павло Полуботок російському імператору Петру I, який насміхався над гетьманом: " Воля на кінці шаблюки".
   Але нам не треба кровопролиття. Всі народи, які населяють Україну, повинні бути рівними. Україна проголосила Акт про незалежність без жодного пострілу. Ми не забуваймо, що всі борці, які зложили свої буйні голови за волю України, уже з Богом, просили і дальше просять Отця Небесного: "Змилосердися, Господи, над тим бідним многостраждальним народом. Прикрий його своїми всемогучими руками".

   Так видно і є. Бог змилосердився над нами живими. Ніхто не подумав би, що такий могучий комуністичний люципир пропав за три дні.

1 2 3 4 5