Товариші-панове кучми, коли будемо мати національну програму? сторінка 2

   Українська національна ідея, національна ідеологія завжди була для нас силою творіння держави і завжди відігравала захисну функцію, і це було її визначальною властивістю. Адже це й зрозуміло, бо національна ідея була дуже живучою і непереможною силою з огляду на те, що вона створювала систему найглибинніших вартостей нації, які є також індивідуальними, а не інтернаціональними, що пройшли через душі людей елементами вищої моралі, освяченої нашою релігією.
   З покоління в покоління тисячоліттями ми ніби виростали із землі і вростали в землю, вбираючи не тільки розумом, духом, душею, кров’ю, але й кожною сотою тіла і кості в себе теплоту, лагідність, доброту, ніжність кожної квітки, травички, зернини і деревини, зміцнюючи феномен любові, даної нам Господом. Тільки наша земля могла породити Сковороду, Сагайдачного, Котляревського, Шевченка, Гоголя, Лесю Українку і сотні інших. Тільки наша земля могла породити Запорізьку Січ – твердиню небаченої духовності, що стала найважливішим фактором духовного життя всього тодішнього світу. Це вони врятували Європу від турків. Жменя, порівнюючи з військовою силою турків, ”безсмертних відчайдухів пише до Махмуда ІV турецького султана лист:”Хоча ти і лицар, і перед тобою тремтять всі народи, а чи зможеш ти голою с… на їжака сісти?” А хіба тільки запорожці? А УССи, вояки УГА, повстанці УПА та й весь наш народ відзначався високоморальною спільнотою, де безбожжя, розпуста, гноблення своїх, злодійство жорстоко каралися. Це тільки деякі елементи нашої моральності, які входять у надскладний комплекс українського організму, проти яких москаль вів жорстоку боротьбу.
   Людина – надскладне езотеричне творіння Бога, яке утворене із надскладних сфер-пластів неймовірно дрібних, ніби спресованих, згустків свідомої, пізнавальної, творчої, кермуючої енергії життя. І чи не найскладнішим творінням Божим є моральність людини, яка, очевидно, вбирає і консолідує ці свідомі згустки енергії життя. Любов, віра, надія, совість, стійкість, послідовність, доброта, поступливість, терпеливість, порадність – ці та інші компоненти людської моральності не є самодостатні, самозабезпечуючі для життя людини. А в глибині та об’ємності своїх проявів, які залежать від величини Благодаті Божої, яку одержуємо через Духа Святого при стриканні з ним в найпотаємніших глибинах нашого життя, залежить моральність людини. Чим сильніші ці зв’язки компонентів у моральному комплексі людини, тим яскравіше проявляє себе людська душа. 

1 2 3 4 5