Товариші-панове кучми, коли будемо мати національну програму? сторінка 4

   Здається мені, що саме такі моменти нашої історії мав на увазі Осип Мащак, пишучи в Молитві Українського революціонера-націоналіста такі рядки: ”Україно, Мати Героїв! Зійди до серця мого… Нехай у Тобі відроджуся, славою Твоєю опромінюся, бо Ти – усе життя моє, бо Ти – усе моє щастя… У чинах тих знайду я смерть солодку, смерть у муках за Тебе. І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі, Вічна Україно, могутня і соборна!” Саме в такі вибухові, революційно-пристрастні, доленосні часи нашої історії, хоч і мученицькі, кроваві, многостраждальні національні дійства Господь відкладає в нашій моральності найвищого гатунку незгладимими національними почуттями, що є самою суттю нас, нашим національним архітипом. Всі чужі, ворожі нам нашарування, нарости в такі епохи скидаються в інші сфери життя з іншими площинами виміру. Залишається в наших душах те, що не вмирає.
   На нашій грішній землі, “долині сліз” кожна нація має свою нішу чи життєвий простір, в який на всесвітній, ніби полотні-канві, вишиває свої взори. Через скрип шибениць і засуви у тюремних камерах, зойк катованих на допитах, нестерпний біль від канчуків і нагайок і всяких інших мук, вигаданих нашими поневолювачами-катами, народжується незгасиме світло нації. Так ідімо через терни до зірок у вічність, а в спогадах і мріях прийдешнім поколінням залишаємо, як віхи, геройські подвиги.
   Невідомий повстанець у бою з енкаведистами між селами Плоске і Бабино, важко поранений, стікаючи кров’ю, на замерзлому снігу власною кров’ю пише: “Слава Україні!”
   Повстанець із села Велика Сушиця Кальницький Михайло, “Крук”, ”Левко” в лютому 1950 року в бою із пограничниками коло села Нанова важко ранений, оточений пограничниками, які вимагають здатися, а були кілька кроків від нього. “Левко” помалу встає і кричить їм:”Московська голото, повстанці живими не здаються!” Підриває себе гранатою, ранивши пограничників.
   Чи можна описати таких і багато інших геройських вчинків, описаних вище, подібних їм тисячі геройських вчинків з часів Київської Русі, Запорізької Січі, Гайдамаччини, Опришківства та інших звитяг нашого народу. Ось яка наша пісня, наша слава! 

1 2 3 4 5