Витоки глибокої моральності і патріотизму наших героїв сторінка 3

Бо хто міг опертися, відокремити себе від лагідних променів сонця, що пробивалися поміж верхів'я дерев, створюючи рожеві відблиски далеких контурів гірських хребтів. Де у змаганні світла з пітьмою лісів народжувалися гірські серпанки, вселяючи в серця людей красу і трепіт сподівань. Ось чому бойко, виїжджаючи на заробітки в далекі краї, лягав на землю, обнімав, цілував її, як найдорожчий скарб, і туга за краєм не полишала його ніколи, а часто приносила в його серце теплоту розради.
   Так природа у співдії з душею, розумом довершувала творіння особливого, 
неповторного, українського, карпатського архетипу. Творила унікальну спільноту. Після розпаду "Союзу", а особливо після Помаранчевої революції, коли іноземці можуть вільно приїжджати в Карпати, та й в цілу Україну, усі вони у своїх спогадах і в особистих інтерв'ю відзначають особливість, неповторність наших краян з нашою аж надто мальовничою природою. Про це говорять тепер не тільки канадійці, австралійці, бразильці, які вже давно спостерігали за нами, де наші люди жили там компактно досить великими спільнотами, але й іспанці, португальці, італійці, навіть французи, німці, англійці, що ніколи не були cхильні до похвали українців. А радше були упередженими до нас, вони не можуть встояти перед своєю байдужістю проти спокуси карпатської краси.
  Віддаючи себе спогляданню і напоєнню цією невимовною красою, люди часто настільки розслаблювалися, що не могли себе опанувати навіть в час небезпеки. Скільки юнацьких сердець було зупинено навіки большевицькими завойовниками. Бог створив все в любові і з любов'ю, не розраховуючи на підступність і жорстокість вбивць, бо Сам не володів цим і нікому цього не давав. Тому ми часто є беззахисними, безпорадними в лютій стихії зла... 
   Троє повстанців, насолоджуючись всіма принадами краси природи, при виході сонця із-за гір не мали в собі ні найменшого натяку тривоги. Пороздягалися до пояса і пішли митися до потоку. Це відбулося у неділю в липні 1946 року у місцевості, про яку я подрібно описав.

В славних горах, у Карпатах,
Над Дністром річкою
Потягнулися ліси й гори
Чорною дугою.
      Між лісами на полянці
      Стояли повстанці
      Вони зійшли до потоку
      Вмитися вранці.  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12