Фрагменти історії села Халупки-Буньковичі сторінка 4


Пам’ятник на місці хати родини Босаків.

 

Син Іван з 1941 року був провідником ОУН-УПА Хирівського району під кодовою назвою “Умань”, а коли, завдяки його подвижницькій праці, були створені боївки УНСО в 1942 році в таких селах, як Стебник, Бандрів, Нанова, Тиха, Галівка, Мшанець, Потік, Лютовиська та інших, Хирівський район перетворили у повіт ОУН-УПА під кодовою назвою “Херсон”, бо ці села адміністративно входили в Нижньоустріцький, Старосамбірський і Стрілківський райони.
   Іван був людиною одержимою, енергійною, цілеспрямованою на створення потужного національно-визвольного району. У повіті були створені організаційно всі референтури повстанського війська і підпілля. Він створив з доброю базою вишколи повстанців і підпілля в селах Велика Сушиця, Лібухова, Нанова, Галівка з керівним центром в селі Бандрів.
    Великою його заслугою було створення жіночої сітки підпілля з районовою Іванною Кізимою з Хирова та з підрайоновою Марійкою Гунько із села Городовичі. Жіноча структура підлягала керівництву районової чоловічої структури ОУН-УПА. Дівчата працювали в лікарнях, медичних пунктах, аптеках і звідти нагромаджували шприци, ліки, спирт. Найчастіше виготовляли спирт в домашніх умовах із самогону. Нагромаджували також багато бинту, який найчастіше виготовляли з домотканого полотна. Дівчата працювали на пошті, в райвійськкоматах і навіть влаштовувалися в районні комітети партії, на залізницю, де вели дуже успішну розвідувальну роботу. А скільки праці вони затрачали на збирання харчів і постачання їх повстанцям! Лікували та доглядали за хворими.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19