Фрагменти історії села Халупки-Буньковичі сторінка 18


СЛАВА УКРАЇНІ.
Тут стояла хата Петра і Марії Босаків, яких гестапівці розстріляли на подвір’ї 9 травня 1943 року. Сина Івана, “Ореста”, 1920 року народження вбили енкаведисти на Стрийщині в квітні 1945 року як окружного провідника Стрийської округи. Сина Володимира, псевдо “Чорнота”, 1923 року народження вбили енкаведисти в селі Слохині 16 квітня 1952 року як керівника Самбірського надрайону.
ГЕРОЯМ СЛАВА!

Він обгорів, обвуглився, але не згорів. Там були кодовані місця і дати зустрічей із керівництвом округи та районів. Сексот-кущовий дещо знав із шифровки і допоміг енкаведистам розшифрувати все. У зазначений час енкаведисти, переодягнувшись повстанцями, пішли на зустріч і затримали двох керівників Краю.
   Чи не могли хлопці в нашому випадку залишити серед паперів  компрометуючих матеріалів, які допомогли енкаведистам їх так скоро викрити? Чому такі Аси не знищили всіх паперів? А що там залишилися значні папери, то це точно. Тритяк це твердо стверджує, а таким, як він, треба вірити, бо він мав точні джерела інформації. З другої сторони, ці документи дають нам право стверджувати, що це були високоелітні керівники. Бо рештки простачків-повстанців, що залишилися ще живі, ні рації, ні документів не могли мати і не змогли б так навдивовиж майстерно боротися з москальнею.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19