Михайло Гальо пполковник УПА "Коник" сторінка 3

       Але тут додалася мені нова проблема, а саме: в розмові із членами Львівського Братства ОУН-УПА і Львівського обласного Меморіалу мене запевняли, що такий пполковник Коник був на Івано-Франківщині, а потім ніби був переведений на Закерзоння.

     Довгі роздуми і аналіз цієї справи привів мене до того, що розум, серце і душа підказали мені шукати вияснення цього питання серед родичів Гальо-Коника. І я рішив дізнатися від його родини, що залишилися живі, максимально все, що можливо. І так: Гальо Михайло, син Дмитра і Ганни, "Коник", народився 1914 року в місті Хирові в родині селянина. Крім тата і мами, в нього були чотири сестри і брат Петро з 1920 року.  Сестри: Марія з 1902 року, Рузя з 1906 року, Наталка з 1917 року, Михайлина з 1925 року.

В 1921 році пішов вчитися в Хирівську семирічну школу, яку закінчив в 1928 році. В 1938-1939 роках служив на дійсній військовій службі у польському війську. У складі польської військової частини потрапив у полон до німців. Із полону втік. Як розповів мені син рідної сестри Мазур Богдан, який сьогодні проживає в Хирові, що вуйко прийшов додому сильно виснажений, обдертий і завошивлений. Далі розповів, що вуйко вдома довго не був і кудись, як образно можна сказати, зник. Повернувся знову додому через кілька місяців або й рік. Він добре пам'ятає, що вуйко був у чорній військовій формі і з великим пістолетом при боці, і йому здається, що служив десь при німецькій охороні. Через декілька днів знову зник, і, здавалося, що назавжди.

Раптом десь у 1945 році у вікно хтось тихо постукав. Після досить довгої сцени батько відкрив двері. В хату увійшли незнайомі люди. Як потім вияснилося, що це були посланці із естафетою від вуйка Михайла до вуйка Петра. У цій естафеті вуйко Михайло просив вуйка Петра зібрати, скільки можна, озброєних людей і у домовлений час і місце привести їх під  Перемиські ліси. Вуйко Петро старався це зробити, але прорватися через границю в зазначеному місці їм не  вдалося. Після короткого, але рішучого бою вони змушені були повернутися. Через кілька тижнів вуйко Петро був заарештований і засуджений на 25 років московських таборів. Сумніву немає. "Коник" - командир Перемиського куреня, уродженець Хирова, бо до вуйка Петра приходили посланці від брата Михайла, курінного.

       З дальших досліджень про "Коника" я дізнався від колишнього командира СБ на наших  теренах, члена ОУН з 1935 року Михайла Іванейка "Запорожця", "Богдана", 1912 року народження, що Михайло був дуже ініціативний, діяльний, допитливий.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13