Резолюція ПАРЄ про злочини комунізму сторінка 3

 

6. Однак, як вважає доповідач , існує нагальна необхідність публічного обговорення злочинів комунізму і засудження їх на міжнародному рівні. Це необхідно зробити , не відкладаючи , з декількох причин . По-перше, заради загального сприйняття , необхідно прояснити, що усі злочини , включаючи здійснені в ім'я ідеології, які підносили поважні ідеї - такі як рівність та справедливість, - засуджуються без будь-якого винятку . Це особливо важливо для молодих поколінь , які не мають особистого досвіду з комуністичним правлінням . Зрозумілою позицією міжнародної громадськості з цього приводу може бути очікування від них дій у майбутньому .

7. Здається, що свого роду ностальгія по комунізму все ще жива в деяких країнах. Це створює небезпеку приходу комуністів до влади в тій або іншій країні. Даний документ повинен сприяти загальному усвідомленню історії цієї ідеології.

8. По-друге, доки жертви комуністичного режиму або їх сім'ї все ще живі, ще не пізно надати їм моральну компенсацію за їх страждання.

9. Комуністичні режими все ще існують в деяких країнах світу, і злочини, здійснені в ім'я комуністичної ідеології, все ще здійснюються. На мою думку, Рада Європи, організація, яка захищає права людини, не має ніякого права залишатися байдужою і безмовною, навіть якщо ці країни не є її членами. Міжнародне засудження збільшить довіру до аргументів внутрішньої опозиції в цих країнах і, можливо, сприятиме деякому позитивному розвитку. Це найменше, що Європа, колиска комуністичної ідеології, може зробити для цих країн.

10. Необхідно підкреслити, що в цьому документі не йдеться про будь-яку фінансову компенсацію жертвам комуністичних злочинів, єдина компенсація, яка пропонується - моральна.

11. 15-та річниця падіння комуністичних режимів в багатьох європейських країнах - це хороший привід для такого роду дій. Рада Європи - якраз та організація, яка могла б здійснити це завдання, оскільки майже половина її держав випробували комуністичний режим на собі.

12. В рамках підготовки цієї доповіді, комітет організував слухання за участю відомих особистостей, чий аналіз по даній темі в значній мірі сприяв підготовці цього документа. (див. програму слухань в Додатку 1). Я також здійснив ознайомчі візити до Болгарії (16 травня 2005 р.), Латвії (3 червня 2005 р.) і Росії (16-17 червня 2005р.) (див. додані Програми візитів в Дод. 2-4). Я хотів би виказати свою подяку національним парламентським делегаціям цих країн за їх сприяння в підготовці цих візитів.

13. Хотілося б підкреслити, що ця доповідь у жодному випадку не повинна розглядатися як вичерпний підрахунок комуністичних злочинів. Історичне дослідження потрібно залишити історикам, де вже є вельми істотна кількість літератури по даній темі, яку я використовував, готуючи цю доповідь. Ця доповідь оформлена як оцінка злочинів комунізму з політичної точки зору.

ІІ. Загальний короткий огляд комуністичних режимів

14. Комуністичні режими, які розглянуті у цьому документі, можуть бути визначені певними особливостями, зокрема - правлінням лише однієї партії, залученням мас, як мінімум на рівні закликів, до комуністичної ідеології. Влада сконцентрована в руках купки вождів партії, які не підзвітні дії закону і не обмежені нею.

15. Партія контролює державу в такій мірі, що межа між обома стирається. До того ж, це поширює її контроль над населенням в кожному прояві повсякденного життя до безпрецедентного рівня.

16. Права зібрання не існує, політичний плюралізм відмінений і будь-яка опозиція, як і всі спроби незалежної самоорганізації, суворо караються. З іншого боку, мобілізація мас, яка здійснюється за допомогою партії або її супутніх організацій, заохочується, а іноді, навіть є примусовою.

 

1 2 3 4 5 6 7 8