Резолюція ПАРЄ про злочини комунізму сторінка 4

 

17. Для того, щоб посилити свій контроль над населенням і запобігати будь-яким неконтрольованим діям, комуністичний режим збільшує кількість поліцейських сил до безпрецедентного ступеня, встановлюючи мережу інформаторів і заохочуючи доноси. Кількість поліцейських формувань та секретних інформаторів відрізнялася в різний час і в різних країнах, але вона завжди безумовно перевищувала їх кількість в будь-якій демократичній державі.

18. Засоби масової інформації монополізовані та/або управляються державою. Процвітає сувора цензура. Як наслідок, порушується право на інформування (право свободи слова) і не існує вільна преса.

19. Націоналізація економіки, яка є невід'ємною особливістю комуністичного ладу і походить напряму з його ідеології, обмежує право приватної власності й індивідуальну господарську діяльність. Як наслідок, громадяни більш уразливі перед державою, яка є монопольним працедавцем і єдиним джерелом прибутку.

20. Комуністичний лад тривав понад 70 років в країні, в якій він розпочав своє існування, а саме в Росії, пізніше перейменованої в Радянський Союз. У інших європейських країнах він тривав близько 45 років. Поза межами Європи компартії керували більш ніж 50 років в Китаї, Північній Кореї і В'єтнамі, більш ніж 40 в Кубі, і 30 в Лаосі. Комуністичний лад панував протягом деякого часу в різних африканських, азіатських і південноамериканських країнах, що тоді перебували під впливом СРСР.

21. Більше двадцяти країн на чотирьох континентах можуть бути визначені як комуністичні, або ті, що знаходились під комуністичним правлінням деякий період часу. Окрім Радянського Союзу і його шести європейських сателітів, цей список включає Афганістан, Албанію, Анголу, Бенін, Камбоджу (Кампучія), Китай, Конго, Кубу, Ефіопію, Північну Корею, Лаос, Монголію, Мозамбік, В'єтнам, Південний Йемен і Югославію.

22. Кількість населення, проживаючого під комуністичним правлінням, склала понад 1 мільярд до 1989 р.

23. Довготривалість і географічне поширення передбачають відмінності і модифікації в практиці комуністичного правління в різний час у різних країнах і культурах . Комуністичний режим еволюціонував, що є результатом його внутрішньої динаміки чи відповіддю на міжнародні обставини. Важко порівняти комуністичний лад в Росії в 1930 році, в Угорщині в 1960 році або Польщі в 1980 році.

24. Проте, не зважаючи на різноманітність, можна ясно визначити загальні особливості комуністичного режиму будь-якої країни, культури або часу. Однією з особливо виражених характеристик є жахливе порушення прав людини.

ІІІ. Комуністичні злочини

25. Комуністичний лад характеризується масовим порушення прав людини, починаючи з самого початку. Для того, щоб домогтися влади і її утримати, комуністичний режим вийшов за межі поодиноких вбивств та локальних різанин, і злочин став складовою системи управління. Вірно, що через декілька років після становлення режиму в більшості європейських країн, і після десятків років в Радянському Союзі і Китаї, терор дещо втратив свою силу. Проте, "пам'ять про терор" зіграла важливу роль в суспільствах, і потенційна загроза замінила реальні звірства. До того ж, якщо виникала потреба, режим вдавався до терору, що можна проілюструвати на прикладі Чехословаччині в 1968 р., Польщі в 1971, 1976 і 1981 рр., або Китаю в 1989 р. Цей стиль правління є властивим всім історичним та сьогоденним формам комуністичного режиму, незалежно від країни.

26. Згідно приблизним оцінкам (точні дані не доступні) кількість людей, убитих комуністичними режимами, розподіляється по країнах та регіонам наступним чином:

- Радянський Союз - 20 млн. жертв

- Китай - 65 млн.

- В'єтнам - 1 млн.

- Північна Корея - 2 млн.

- Камбоджа - 2 млн.

- Східна Європа - 1 млн.

- Латинська Америка - 150000

- Африка - 1,7 млн.

- Афганістан - 1,5 млн.

 

1 2 3 4 5 6 7 8