Вступні завваги сторінка 1

Зродились ми великої години
З пожеж війни і з полум’я вогнів,
Плекав нас біль по втраті України,
Кормив нас гнет і гнів на ворогів.

Олесь Бабій


   Немає на світі країни, що могла б сперечатися з Україною за довготривалості, впертості і завзятості у боротьбі з ворогами за незалежністъ. А наші вороги - то найбільші потуги світу: монголи, турки, російський "старший брат", фашисти і менші кровопивці литовці, поляки, австрійці, мадяри, румуни.
   Починаючи від зруйнування Києва в 1240 році і після "монгольської потопи" по всій Київській Русі, наші предки вели постійну безкомпромісну боротьбу за незалежність, яка то стихала, то знову розгорялась подібно стихії моря в час бурі. Вся смуга національно-визвольних війн проти всїх зайд-завойовників виражалася в індивідуальних виступах, локальних бунтах селянських, козацьких повстань, національних здвигах і революціях.
  Скільки енергії, вмінь та волі треба було затратити нашій еліті, щоб піднести і повести маси на таку перманентну революцію. Коли проходили високоорганізовані форми боротьби, треба було розробити ідеологію, програму революції. Зуміти ввести їх в маси, оволодівши ними, повести на боротьбу. А яку витримку, мужність і силу треба було масам, щоб завдати ворогові часто навіть смертельних ран. Коли ж зазнавали поразок, то в пожежі згарищ-поразок довго тліла іскра нової помсти ворогу, і народ, ведений фанатично відданими Україні вождями, піднїмався, як птах Фенікс, із пожарів і згарищ на нову боротьбу.
   Не знайшовши сили і засобів знищити наш дух, вороги палили сотнями в житлових приміщеннях і церквах. Масово осліплювали, відрізували язики, здіймали з живих шкіру, саджали на палі, спалювали в газових камерах, сотнями скидали із кораблів у море, прив'язавши перед тим камінь на шию. Кістками засівали тайгу, тундру, живцем кидали в соляні шахти, замуровували живими в тюремних камерах. А ми були живучі і непокірні для ворога. Так виховувалися і передавалися із покоління в покоління властиві тільки для нас, українців, вартості і цінності. Дух героїв замешкував у серцях нових поколінь, зміцнюючи їх дух і гартуючи волю для далышої боротьби.
 

1 2 3 4