НескоренийГригорій Гладій в ролі Романа Шухевича в фільмі Олеся Янчука “Нескорений”, відзнятий на студії Олександра Довженка.

 

   Незважаючи на деякі тактичні міркування, в фільмі з достовірною точністю відтворено події від 1941 до 1950 років.  Завдяки таким режисерам, та і багатьом письменникам, просто патріотам не вдасться “перетерти”, переписати нашу історію на свій лад, знищити нашу пам’ять, бо наша історія незнищенна. Все, що передали нам наші діди і батьки, буде передано наступним поколінням.

 

    “... Олесь Янчук належить до тих молодих режисерів українського кіно, які попри свій молодий вік поклали цей вік на боротьбу з цією самою брихнею. ” – сказав Вадим Скуратівський в заввагах до фільму.


“... отступают”, вищі чини на “полуторках”, на крадених конях, залишаючи криваві сліди в Добромилі, Самборі, Дрогобичі, Львові, Золочові… всюди, де ступила нога окупанта.... сотня! На збір!Хто з “шмайсером”, а хто з “папашкою”. Так формувалися сотні добровольців в Українську Повстанську Армію.Бойківська хата 40-их, 50-их років стала основною підтримкою повстанців, де жителі давали притулок, їжу, тепло.