с. Городовичі

Гальчин Микола,  син Василя, "Лоза" (нар. 1916). Член ОУН з часів польської окупації. Активний член Просвіти. Добре розвинений фізично і розумово. Проходив місцевий вишкіл. Був членом підпілля, а з 1944 року пішов в УПА. Відзначався розсудливістю, стійкістю і холоднокровністю. При УПА служив у боївці СБ.

Мирона Чопка, с. Глибока.

Гриник Осип,  син Миколи і Вікторії, "Сокіл" (1925-1946). Член ОУН з часів німецької окупації. Інструктор вишколу повстанців у селі Тарнавка. Вступив в УНС у 1942 році. Часто друкувався в часописі "Ідея і чин" під псевдом "Свій". Вільно володів німецькою мовою: читав, писав, розмовляв. Перекладав німецьку поезію і сам писав вірші. Володів розмовною англійською. Був особисто знайомий і товаришував із Василем Бандерою. Працював окружним юнацтва ОУН Самбірської Округи.

Вбитий в селі Берестяни Самбірського району польськими шовіністами. Там на цвинтарі є його могила.

Довідку склав Зенон Шандрович 26 серпня 1997 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі.

Гунько Іван,  син Омеляна і Євфрузини (1929-1949). Член юнацтва ОУН. Працював зв'язковим і займався постачанням для УПА. У 1947 році після викриття вступив в УПА. Вбитий в час облави в селі Сливниця. Закопаний на березі ріки Стрв'яж міста Хирова.

Довідку склав Зенон Шандрович 26 серпня 1997 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі.

Гунько Марія,  дочка Михайла і Пелагії, "Буря", "Ярина" (нар. 1922). Член ОУН з часів німецької окупації - 1942 року. Працювала зв'язковою, а потім станичною села Городовичі. З 1943 року - підрайонова активу Хирівського повіту. Заарештована 1.01.1946 року і суджена на 15 років таборів.

Довідку склав Зенон Шандрович 19 грудня 1996 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі,

Іванни Липецької, м. Хирів.

Підпільниці і члени УПА с. Городовичі.

В першому ряді стоять зліва направо: Софія Пащак, Ганна Легуцька,

Марія Гунько. В другому ряді стоять зліва направо: Михайло Копцюх

замісник військового референта Хирівщини, Василь Пащак, Тома

Білий симпатик ОУН, Михайло Цицула підрайоновий Хирівщини,

Іван Пришляк станичний.

Крижанівський Осип,  син  Григорія – Ворон (1927- 07.02.1949). Освіта – середня. Член Юнацтва  ОУН. В підпілля вступив в 1945 році. Працював звязковим для особливо важливих доручень – курєр Хирівського  районного проводу. Вбитий засідкою енкаведистів в селі Вовча. Труп енкаведисти забрали в Хирів.

Довідку склав Святослав Шандрович 24 лютого 2002 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі.

Легуцька Ганна, дівоче Степанчак,  дочка Осипа та Ганни (нар. 1924). В організацію юнацтва ОУН вступила в 1942 році. Член УЧХ. Вишкіл проходила на теренах Хирівського повіту. Працювала зв'язковою і розвідницею, з 1944 року була станичною села Городовичі.

Заарештована в 1945 році і суджена на 15 років таборів. Покарання відбувала в Норильських таборах. Після звільнення поселилася жити в Червонограді.

Довідку склав Зенон Шандрович 17 квітня 1995 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі.

Пащак Софія,  дівоче - Копцюх, дочка Федора і Ганни (1920-1989). Член юнацтва ОУН з 1942 року. У 1943-1944 роках працювала районовою провідницею жіночої сітки ОУН Хирівського району.

У результаті гострої застуди голови і глухоти від роботи в Організації відійшла.

Довідку склав Зенон Шандрович 14 квітня 1995 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі.

Пришляк Іван,  син Миколая – Гай(1915 – 04.1947). Член ОУН з часів польської окупації. Фундатор  і  активний  член  Просвіти в  селі.  Організатор  і  найактивніший член Пласту. Разом з Цицулою Михайлом організували і керували підпіллям в селі Городовичі. У 1942 році створюють в селі УНС, який в 1944 році став сильною бойовою одиницею  на  цих теренах. Вбитий засідкою енкеведистів у селі Вовча і там же похоронений.

Довідку склав Зенон Шандрович 17 жовтня 1995 року.

Записано від Марії Гунько, с. Городовичі.

Степанчак Іван,  (нар. 1924). Член юнацтва ОУН з часів німецької окупації. Активний член Просвіти. Підпільну роботу починав у боротьбі з німцями. Довгий час виконував роботу станичного юнацтва ОУН. З приходом большевиків вступив в УПА у 1944 році.

Мирона Чопка, с. Глибока.

Худьо Осип,  син Дмитра і Катерини (1929-1949). Симпатик ОУН-УПА. В підпіллі займався постачанням продуктів для УПА. Після викриття пішов у 1946 році в УПА. Схоплений і арештований енкеведистами в поїзді Городовичі-Хирів. Замордований на допитах в 1948 році в НКВД міста Хирова. Закопаний на березі ріки Стрв'яж.

Мирона Чопка, с. Глибока.

Цицула Михайло,  син Григорія і Євфрузини, "Лев" (нар. 1915). Член ОУН з часів польської окупації. Активний член “Просвіти”. Вступив в УПА в 1944 році. Брав участь у військових акціях на теренах Хирівського, Добромильського, Самбірського та Дрогобицького районів. У боях був поранений. Загинув у засідці енкеведистів коло села Березів на березі ріки Стрв'яж. Друзі таємно похоронили його на цвинтарі села Поляна Хирівська.

Довідку склав Зенон Шандрович 21 січня 1993 року.

Записано від Катерини Сарахман, Марії Гунько, с. Городовичі.

Шпотко Василь,  син Дмитра і Катерини (1930-1949). Симпатик ОУН, УПА. Ввійшов у довіру до представника Хирівського районного комітету партії: носив йому самогонку, закуску, носив його зброю. Якось Герберт забрав газду і повів у сільську раду, примусивши його вступити в колгосп. Василь, що носив його зброю, на вулиці вбив його, а сам пішов зі зброєю в УПА. Вбитий при засідці енкеведистами недалеко від власної хати в 1949 році. Труп енкеведисти забрали в Хирів і закопали на березі ріки Стрв'яж.

Довідку склав Зенон Шандрович 17 квітня 1995 року.

Записано від Осипа Щерби, с. Городовичі.

Щерба Роман,  син Антона і Марії, "Чайка" (1929-1949). Член юнацтва ОУН. Працюючи у Хирівській редакції, підпільно друкував відозви ОУН-УПА та необхідні бланки, зв'язковий, розвідник. Після викриття в 1947 році вступив в УПА. Займав там керівний пост в СБ.

Висліджений з другом в криївці села Муроване. Повстанці прийняли бій, а після нього пострілялися. Перед тим знищили документи, одяг, взуття та запаси їжі.

Довідку склав Зенон Шандрович 23 вересня 1997 року.

Записано від Осипа Щерби, с. Городовичі.