с. Коростенко

Баб'як Іван,  "Карло" (1925-1947). Вступив в УПА в 1944 році. Пройшов місцевий військовий вишкіл. Служив у кущі "Лебедя", а пізніше переведений в сотню "Ластівки". Воював на Закерзонні. Висліджений польськими шовіністами в криївці у селі Грозіва на Польщі. Там був вбитий поляками. Невідомо, де похоронений труп.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Бандрівський Василь,  син Василя і  Розалії, "Шрам" (1925-1949). Член ОУН з часів німецької окупації. Вступив в УПА в 1944 році. Пройшов місцевий вишкіл. Служив стрільцем у кущі "Лебедя".

Брав участь у рейдах на Закерзоння. З друзями висліджений у криївці. На пропозицію здатися відкрили стрільбу. У ході бою вбитий енкеведистами.

Труп енкеведисти забрали в Хирів.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Бандрівський Михайло,  син Василя і Розалії, "Лев" (1918-1949). Член ОУН з часів польської окупації. Член Просвіти і спортового товариства "Луг". Вступив в УНС у 1942 році. З кущем "Лебедя" неодноразово переходив кордон на Закерзоння, там воював проти польських шовіністів. У 1949 році пропав, невідомо як.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Барнич Михайло,  син Федора і Катерини, "Лютий" (1918-1947). Вступив в УПА у 1944 році. Вбитий в час засідки пограничників. Похоронений в місті Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Василишин Іван,  "Бистрий" (1918-1946). Ще юним брав активну участь у боротьбі проти польських загарбників, за що був прийнятий в ОУН. Вступив в УНС у 1942 році. Пізніше член куща "Лебедя" і брав участь у рейдах на Закерзоння. Вбитий біля села енкеведистами і прикордонниками в час облави. Невідомо, де похоронене тіло повстанця.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Войтович Микола,  син Федора і Марії, "Сірник" (1919-1947). У 1944 році вступив у кущ "Лебедя". Оточений з іншими друзями в хаті у присілку Урашик. В ході бою пограничники спалили хату, де й згорів.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів, і

Ірини Гентиш-Шабат, с. Холодновідка.

Гвоздик Андрій,  син Андрія і Марії, "Варивода" (1923-1946). Симпатик ОУН. Член Просвіти. Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Висліджений сексотами Мигалем Миколою і Шереметою Михайлом в криївці. Оточений пограничниками, відстрілювався. Після бою застрелився.

Довідку склав Зенон Шандрович 8 квітня 1998 року.

Записано від Миколи Білея, м. Хирів.

Гвоздик Іван,  син Андрія і Марії, "Ластівка" (1925-1946). Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Висліджений сексотами Мигалем Миколою і Шереметою Михайлом в криївці. Оточені пограничниками з братом, зав'язався бій. Після бою застрелився.

Довідку склав Зенон Шандрович 8 квітня 1998 року.

Записано від Миколи Білея, м. Хирів.

Гентош Андрій,  "Хом'як" (1917-1947). Член ОУН з часів польської окупації. Вступив в УНС у 1943 році. Пізніше служив у кущі "Лебедя". Брав участь в рейдах на Закерзоння і там воював.

Після повернення із Закерзоння вбитий пограничниками під час облави в лісі біля села.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Глинянський Степан,  син Федора і Катерини, "Козак" (1914-1948). Член ОУН. Активний член Просвіти. В УНС вступив у 1943 році. Загинув в бою з пограничниками в лісовому масиві  "Глива".

Дмитра Мандрика, с. П'ятниця, Старосамбірський район.

Голубець Михайло,   (1917-1941). Член ОУН з часів польської окупації. Член сільської Просвіти, диригент просвітянського хору, сільський дяк. Невтомно працював над підвищенням національної і політичної свідомості селян, за що був замордований большевиками в тюрмі. Невідомо, в якій.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Голубець Михайло,  син Івана і Марії, "Орлик" (1923-1948). Член ОУН з часів німецької окупації. Проходив вишкіл  у селі Бандрів. Вступив в УНС у 1943 році. Спочатку воював у кущі "Лебедя", а згодом переведений в сотню "Байди". Довго воював на теренах Лемківщини. Вбитий в бою з енкеведистами в час облави. Де похоронене тіло - невідомо.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Голубець Петро,  син Федора і Катерини, "Охрім" ( 1919-1945 ).  Член ОУН. Активний член Просвіти. За доносами сексотів заарештований і замордований на допитах НКВД.

Довідку склав Зенон Шандрович 15 грудня 1998 року.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Дацько Адам,  син Андрія і Марії, "Славко" (1923-1947). Член ОУН. У 1939 році закінчив Самбірську гімназію. Працював у районовій референтурі Устрік. Висланий на старшинський вишкіл в Карпати, де захворів і повернувся додому на лікування. Після лікування призначений районовим провідником Устріцького району. Далі працював у військовій референтурі Хирівського повіту. В серпні 1945 року, будучи хворий, виданий сексотами хирівським енкеведистам. Сидів на допитах у Добромильській тюрмі три тижні.

Дівчата-підпільниці у хлібі передали металеву пилочку, якою перерізав ґрати і з друзями втекли 7 липня 1945 року. На теренах сіл Болозів і Вовча потрапили до боївки СБ як провокатори. На  власне щастя  знали  на   наших теренах  Гунько Марію -"Бурю", яка підтвердила їхні особи. Тоді боївкою СБ були доставлені до села Лопушанка Хирівська. Через місяць переправлений на Закерзоння, а ще через місяць спрямований у старшинську школу. Після закінчення вишколу призначений сотенним бунчужним у сотню "Ластівки".

Голод, виснажливі бої 1946-1947 років, особливо останній триденний бій в лісових масивах під назвою "Турниця" під Перемишлем привів військо до повного виснаження. Розчленовані сотні пішли у пропагандивний похід на Захід. Всі виснажені і хворі спрямовані на терени УРСР, в тому числі і Дацько. Хворі, обезсилені і без харчів там і загинули, бо ніяких повідомлень про них не було.

Довідку склав Зенон Шандрович, вересень 1997 – березень

1998 року. Записано від Єви Курівчак-Кучми, бувшої

зв'язкової сотні "Ластівки", та Мирона Дацька,

м. Червоноград, Марії Юристовської, м. Хирів,

Марії Гунько, с. Городовичі.

Дацько Іван,  син Андрія і Марії " Cильний '' (1912-1945 ). Член ОУН. Активний член  Просвіти. Районний керівник  військової сітки ОУН.

Вступив в УНС в 1943 році. В 1945 році заарештований і замордований на допитах НКВД в місті Самборі.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Деркач Михайло,  "Славко" (1928-1949). Вступив в УПА в 1944 році. Криївка видана сексотами в лісовій місцевості "Під Брусним". У ході бою вбито п'ять повстанців.

Тіла закопані на березі ріки Стрв'яж міста Хирова.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Запотічний Степан,  "Шугай" (1918-1948). Член ОУН з часів польської окупації. Активний член Просвіти. Вступив в УНС у 1943 році. Потім воював у кущі "Лебедя". Брав неодноразову участь в походах на Лемківщину.

Загинув у бою з енкеведистами під час облави. Тіло енкеведисти забрали в місто Хирів.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Катинський Іван,  син Онуфрія і Марії, "Корінь" (1926-1944). Член ОУН. Працював підпільно. Після викриття вступив у кущ "Лебедя". За доносом сексотів пограничники оточили криївку в лісі. Вбитий гранатою в криївці.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів, і

Ірини Гентиш-Шабат, с. Холодновідка.

Катинський Микола, "Скакун" (1913-1947). Член ОУН з часів польської окупації. Одержав добрий військовий вишкіл у польському війську. Вступив в УНС у 1943 році. Потім служив стрільцем в кущі "Лебедя". У складі куща кілька разів переходив кордон на Лемківщину, де брали участь в боях проти польського війська.

Вбитий енкеведистами при засідці. Тіло енкеведисти забрали в місто Хирів.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Коваль Онуфрій,  син Онуфрія і Марії, "Сірко" (1927-1949). Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Вбитий пограничниками в час засідки.

Труп закопаний на березі ріки Стрв'яж міста Хирова.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Курівчак Никифор,  син Дмитра, "Лебідь" (1921-1950). Член ОУН з часів німецької окупації. Активний член Просвіти. Головний організатор УНС в Коростенко і навколишніх селах. Згодом кущовий УПА на теренах Нижніх Устрік. Кущ проводив акції по звільненню політв'язнів і арештованих. Також організовував акції на осині гнізда стрибків. Збирав розвідувальні дані про стан російського війська та польські каральні загони. Неодноразово брав участь з кущем у походах на Закерзоння. Загинув у бою з енкеведистами взимку 1950 року в криївці на горі Брусний, що на північно-західній окраїні Коростенка. Бій повстанці вели до закінчення набоїв і гранат. "Лебідь" з друзями пострілялися. Через кілька днів друзі і рідні похоронили трупи на місцевому цвинтарі. Та коли енкеведисти взнали, кого вбили, труп знову викопали для пізнання та наруги.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Курівчак Теодора,  дочка Дмитра (1925-1950). Працювала підпільно зв'язковою і розвідницею. Сестра кущового "Лебедя". Після викриття пішла в УПА. Криївка в лісовому масиві з назвою "Над Брусним" була викрита сексотами. Пограничники оточили криївку, зав'язався бій. В ході бою була вбита.

Ірини Гентиш-Шабат, с. Холодновідка.

Мандрик Дмитро,  "Співак" (1924-1991). Член ОУН з часів німецької окупації. В УПА вступив у 1944 році. Пройшов місцевий вишкіл. У бою з енкеведистами поранений і потрапив в полон. Суджений на 25 років сибірських таборів. Вбитий на Сокальщині в 1991 році при загадкових обставинах.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Мащак Михайло,  син Миколая і Розалії, "Петрушка" (1923-1945). Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Брав участь у рейдах на Закерзоння. Вбитий пограничниками в криївці в лісі.

Ірини Гентиш-Шабат, с. Холодновідка.

Михинейко Іван, "Невідомий" (1921-1947). Член ОУН з часів німецької окупації. В УНС вступив у 1943 році. Пізніше служив у кущі "Лебедя". Брав участь у рейдах на Закерзоння. Після повернення із Закерзоння загинув за селом під час облави. Труп енкеведисти забрали в місто Хирів.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Мотків Іван,  "Бідний" (1928-1946). Член юнацтва ОУН. Вступив в УПА в 1944 році. Пройшов місцевий військовий вишкіл. Висліджений сексотами в криївці. Друзі відкрили бій з енкеведистами. Після бою застрілився. Тіло енкеведисти забрали в місто Хирів.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Погорілець Михайло,  "Медвідь" (1925-1946). Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. В складі сотні "Ластівки" рейдом ходив на Закерзоння. В бою під селом Потова у Польщі був вбитий. Там і похоронений.

Дмитра Мандрика, с. П'ятниця, Старосамбірський район.

Пограничний Іван,  син Михайла і Ганни, "Небезпечний" (1922-VIII.1945). Член ОУН. Активний член Просвіти. Працював підпільно, а в 1943 році вступив в УНС. Потім служив у кущі "Лебедя". Загинув у бою з пограничниками в селі Коростенко. Там і похоронений.

Довідку склав Зенон Шандрович 20 серпня 1994 року.

Записано від Миколи Білея, м. Хирів.

Пограничний Михайло,  син Івана і Марії, "Чорноокий" (1904-29.VI.1946). Симпатик ОУН. Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Загинув в бою з пограничниками в селі Нанова.

Довідку склав Зенон Шандрович 20 серпня  1994 року.

Записано від Миколи Білея, м. Хирів,

Пограничного, м. Червоноград.

Прихідняк Михайло,  син Григорія і Катерини, "Пень", "Омелько" (1913-1946). Вступив в УПА в 1944 році у кущ "Лебедя". Вбитий під час облави пограничниками біля села.

Закопаний в Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Дмитра Мандрика, с. П'ятниця, Старосамбірський район.

Прокоп'як Левко,  син Миколая і Розалії, "Острий" (1918-1949). Член Просвіти. Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Брав участь в рейдах на Закерзоння. В 1949 році з завданням був у селі Росохи. Недалеко від хати Бащанів був вбитий двоюрідним братом Курівчаком Андрієм і Юшковим. Труп закопали на березі ріки Стрв'яж міста Хирова.

Довідку склав Зенон Шандрович серпень 1994 - квітень 1998 року.

Записано від Миколи Білея, м. Хирів.

Проць Степан, син Василя і Розалії, '' Бистрий '' (1928-1950 ). Вступив в УПА  у 1944 році  в кущ ''Лебедя ''. В рядах повстанців його бачили востаннє в 1950 році.

Записано від Мирона Дацька, м. Червоноград,

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Пуняк Стах,  син Степана і Марії, "Граб" (1924-1947). Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Вбитий пограничниками на стійці.

Закопаний на березі ріки Стрв'яж міста Хирова.

Довідку склав Зенон Шандрович 23 липня 1997 року.

Записано від Ірини Курівчак, с. Буньковичі,

Марії Юристовської, м. Хирів.

Радик Іван,  син Миколи і Катерини, "Сильний" (1922-1947).  Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Переведений в сотню "Ластівки". Учасник рейдів на Закерзоння. Там і  загинув.

Дмитра Мандрика, с. П'ятниця, Старосамбірський район.

Радик Михайло,  син Миколи і Катерини, "Грізний" (1918-1972). Член ОУН. Активний член Просвіти. Вступив в УПА в 1944 році. В бою був поранений і взятий в полон. Суджений на 25 років. Після повернення із таборів поселився на Сокальщині. В 1972 році при таємничих обставинах вбитий міліцейською машиною.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Слюсар Антін,  "Сапіга" (1925-1948). Член ОУН з часів німецької окупації. В УПА вступив у 1944 році. Пройшов вишкіл у місцевій школі. Служив у кущі "Лебедя" і брав участь в рейдах на Закерзоння. Вбитий пограничниками під час облави на село. Де похоронений труп, невідомо.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Суходольський Михайло,  син Євстахія і Юлії (1913-1955, помер в Сибірі). Вступив в УПА в 1944 році. В бою з пограничниками поранений і взятий в полон. Суджений на 25 років сибірських таборів. Від виснаження помер у таборах.

Довідку склав Зенон Шандрович 15 лютого 1998 року.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Сьомин Федір,  "Біґа" (1923-1950). Походив родом із села Лісковате. Член ОУН з часів німецької окупації. Відзначався безстрашністю, невгамовним характером, стійкістю. Вступив в УНС у 1943 році. Радник, вірний друг і побратим  "Лебедя". Своєю невгамовністю, рішучістю сіяв серед енкеведистів страх і паніку. Не тільки старші й підлітки, але й діти казали: "Де Біґа, звідти втічуть енкеведисти". Загинув у бою з енкеведистами в Коростенко незадовго після "Лебедя".

Невідомо, де похоронене тіло героя.

Записано від Марії Курівчак, с. Бур'ятин Сокальського району.

Шеньк Михайло,  син Дмитра і Марії,  ''Гарний '' (1928-1949 ). Вступив в УПА у 1944 році в кущ '' Лебедя ''.

Криївка видана  сексотами в лісі  з назвою ''Під Брусним ''. В ході бою загинули    п'ятеро повстанців. Тіло закопане в місті Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Шеньк Федір,  син Михайла і Розалії, "Шагун" (1923-1949). Був остарбайтером у Німеччині. В 1944 році втік і вступив в УПА у сотню "Ластівки". Воював деякий час на Закерзонні. У 1946 році учасник рейду сотні на Захід і в бою на теренах Чехословаччини вбитий.

Ірини Гентиш-Шабат, с. Холодновідка.

Юристовський Іван,  син Василя і Марії, "Карпо" (1923-1947).  Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Вбитий в бою з пограничниками в лісі біля села Коростенко. Закопаний в місті Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Довідку склав Зенон Шандрович 23 липня 1997 року.

Записано від Ірини Курівчак, с. Буньковичі.

Юристовський Ілля,  син Петра і Юлії (нар. 1922). Член ОУН з часів німецької окупації. Активний член Просвіти. Брав участь у створенні УНС на теренах дії куща "Лебедя". Учасник рейдуючих відділів на Закерзоння. В одному із таких походів був вбитий на теренах Польщі.

Довідку склав Зенон Шандрович 26 березня 1998 року.

Записано від Ганни Курівчак, с. Терло.

Юристовський Микола,  син Михайла, "Кобик" (1924-1948). Вступив в УПА в 1944 році в кущ "Лебедя". Вбитий засідкою пограничників.

Марії Курівчак, с. Бур'ятин, Сокальський район.

Юристовський Осип,  син Петра і Юлії, "Зелений" (1925-1949). Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Висліджений і виданий сексотами. Оточений пограничниками в одній із хат села Лісковате. В ході бою пограничники хату спалили, де й згорів.

Довідку склав Зенон Шандрович 26 березня 1998 року.

Записано від Ганни Курівчак, с. Терло.

Юрків Михайло,  син Івана і Марії, "Світлий" (1926-1944). Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Оточений пограничниками в криївці у лісі за доносом сексота Голубця Йосипа (Підпора). Повстанцям вдалося вискочити з криївки, зав'язався бій. В ході бою був вбитий.

Ірини Гентиш-Шабат, с. Холодновідка.

Юрчак Михайло,  син Івана і Марії, "Хмель" (1927-1947). В 1944 році вступив у кущ "Лебедя". За доносом сексотів пограничники оточили криївку в лісі. В ході бою вбитий гранатою.