с. Лісковате

Бандрівський Іван,  син Василя і Марії, "Кіс" (1920-1948). Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Вбитий недалеко від села в лісі з назвою  "Глива" засідкою пограничників. Закопаний в місті Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Бандрівський Михайло,  син Василя і Марії, "Лен" (1923-1946). Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Вбитий пограничниками в час засідки в селі Коростенко.

Закопаний в місті Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Бац Микола,  син Григорія і Розалії, "Скакун" (1924-06.I.1946). Вступив у сотню "Ластівки" в 1944 році. Воював на теренах Закерзоння. Був учасником акції на Бірчу і в бою з іншими друзями і командиром куреня загинув. Закопаний поляками у великому рові у Бірчі.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Глинянський Михайло,  син Василя і Марії, "Коник" (нар. 1921). У кущ "Лебедя" вступив у 1946 році. Оточений в батьківській хаті пограничниками. В бою з ними поранений і взятий в полон. Суджений на 15 років. Після повернення з таборів поселився в Донецькій області в селі Званівка.

Записано від Єви Лесик, м. Хирів.

Глинянський Семен,  син Василя і Марії, "Граб" (нар. 1921). У кущ "Лебедя" вступив у 1944 році. В 1946 році разом з братом оточений в батьківській хаті пограничниками. У бою з ними поранений і взятий в полон. Суджений на 15 років.

Записано від Єви Лесик, м. Хирів.

Єрдик Андрій,  син Миколая, "Мартин" (нар. 1924). Вступив в УПА у сотню "Ластівки". Воював на Закерзонні. Брав участь в акції на Бірчу під керівництвом курінного "Коника", поранений в ногу. Залишився на лікуванні в якогось українця на терені Польщі. При допомозі сестри, яка жила в Канаді, виїхав у Канаду. Там живе.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Козопас Микола,  син Михайла і Ганни, "Джміль" (1925-1948). Член ОУН з 1943 року. Вступив в УПА в 1944 році. Закінчив Перемишську гімназію. Працював пропагандистом в сотні "Чорного".

12 друзів були оточені пограничниками в хаті села Рудавка. Прийняли бій, а в ході бою пограничники підпалили хату. Всі друзі загинули, під згарищами залишилися їхні останки.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Лептач Федір,  син Михайла і Розалії (1923-1950). Вступив у кущ "Лебедя" в 1944 році. Брав участь з кущем в рейдах на Закерзоння. Вбитий в час засідки в селі Лісковате. Закопаний в місті Хирові на березі ріки Стрв'яж.

Довідку склав Зенон Шандрович 27 липня 1997 року.

Записано від Єви Лесик, м. Хирів.

Махник Іван,  син Петра і Юлії, "Сокіл" (1921-07.VII.1946). Член ОУН з часів німецької окупації. Вступив в УПА в 1944 році. Людина особливої мужності і відваги. В кущ "Лебедя" був призначений командиром боївки СБ, згодом підпорядкована сотні "Ластівки". Біля села Юркова (Польща) в бою із польськими військами був поранений і потрапив у полон. Поляки передали його на заставу села Лісковате.

Засуджений Дрогобицьким обласним НКВД до страти. 7 Липня 1946 року його і 21 інших друзів замурували живцем у підвальній камері 19 Бригідок, де й страшенною смертю загинув.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Петрейко Федір,  син Катерини, "Біґа" (1921-1948). Член ОУН. Був остарбайтером, з Німеччини втік і вступив в УПА в 1943 році. Служив у боївці СБ "Сокола". В селі Волиця боївка була оточена і в цьому бою з пограничниками був вбитий. Там і закопаний.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Пуняк Микола,  син Степана і Ганни, "Соловій" (1925-1947). Член ОУН з 1943 року. Вступив в УПА у 1944 році. Спочатку служив у сотні "Різуна", а після чотиримісячної хвороби - у сотні "Ластівки". Загинув на теренах Польщі. Де похоронене тіло,  невідомо.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Радик Антін,  син Міхайла і Марії, "Чепіга" (1925-1945). Вступив в УПА у 1944 році в сотню "Ластівки". Воював на Закерзонні. За станом здоров'я переведений в кущ "Лебедя". Переводив через польський кордон наших людей, яким загрожували арешти і тюрма. Вбитий на польській території польською поліцією. Там же і закопаний.

Довідку склав Зенон Шандрович 23 липня 1997 року.

Записано від Ярослава Чаплика, с. Стар'ява.

Радик Михайло,  син Івана і Ганни, "Дорошенко" (1924-04.05.1946). Член ОУН з 1943 року. Вступив у кущ "Лебедя" у 1944 році. Служив у боївці СБ командира "Сокола", яка була переведена в сотню "Ластівки". На кордоні, повертаючись із теренів Польщі, в бою з пограничниками був поранений, а в погоні вбитий у "Млиницькому" лісі біля села Коростенко.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Стиранець Юрко,  син Івана і Розалії, "Коник" (нар. 1923). Вступив в УПА в 1944 році в кущ "Лебедя", а згодом переведений в сотню "Ластівки". Разом із повстанцем "Мартином" брав участь в акції на Бірчу під керівництвом курінного "Коника".

Згодом якимось чином при допомозі сестри "Мартина", яка жила в Канаді, обидва виїхали в Канаду, де й живуть.

Записано від Марії Юристовської, м. Хирів.

Чаплик Марія,  дочка Андрія і Юлії, "Богуславка" (нар. 1923). Член ОУН з 1942 року. Призначена районовою референткою фінансів і заготівлі медикаментів при чоловічій сітці повіту. Член УЧХ - районова. Зловлена і заарештована Хирівським НКВД за доносом в 1945 році. Судена на 15 років таборів. Покарання відбувала у Воркуті і Мордовії.

Після повернення поселилася жити в Червонограді.

Довідку склав Зенон Шандрович 15 квітня 1996 року.

Записано від Іванни Липецької, м. Хирів.

Юристовська Марія,  дочка Івана і Марії, "Квітка" (нар. 1928). Вступила в юнацтво ОУН 1943 року. Член УЧХ. Зв'язкова, станична, розвідниця і провідниця. Також займалася збиранням грошей, продуктів і їжі. Опікувалася над пораненими. Влітку 1945 року після викриття пішла в кущ "Лебедя". Повертаючись із теренів Польщі, біля кордону між селами Ліщовате і Лодина потрапила в засідку пограничників. У бою друг "Дорошенко" був поранений, а вона його доглядала. З боєм відступили під село Коростенко у Млиницькі ліси. Тут скрилася в криївці. У бою "Дорошенко" був вбитий, а вона потрапила в полон. Суджена на 15 років. Проживає в місті Хирові.

Довідку склав Зенон Шандрович 20 липня 1997 року.

Записано від Марії Юристовської, Єви Лесик, м. Хирів.

Яцинич Василь,  син Івана і Катерини, "Довбуш" (1925-6.I.1945). Член ОУН з 1944 року. В УПА вступив в 1944 році. Служив у боївці СБ "Сокола". Брав участь у рейдуючих сотнях на Закерзоння. Вбитий в селі Середниця в Польщі. Там же і похоронений.