с. Поляна Хирівська

Білас-Гаваль Марія,  дочка Данила і Марії (1921-1982). Член ОУН з часів німецької окупації. Активний член “Просвіти міста Хирова. В Організації виконувала роботу зв'язкової і розвідниці. В 1945 році викрита, заарештована і суджена на 25 років сибірських таборів. Покарання відбувала в Норильських таборах і працювала в мідних рудниках. Повернулася додому в 60-х роках. Померла в 1982 році і похоронена на цвинтарі села Березів.

Довідку склав Зенон Шандрович 4 травня 2000 року.

Записано від Гермак, с. Велика Сушиця.

Підпільники з с. Поляна Хирівська і з м. Хирова.

Сидять зліва направо: Марія Федорович,  Люба Гащак.

Стоять зліва направо: Марія Білас-Гаваль, четвертий

Михайло Кухтяк і Галина Боднар.

Дідун Іван,  син Івана і Марії (1924-ХІ.1944). Вступив в УНС до приходу російських військ. Переведений в УПА в сотню "Чорного". Загинув в бою з пограничниками в селі Лібухова. Там же і похоронений.

Записано від Остапа Петрівського, м. Хирів,

Михайла Петрівського, с. Поляна.

Клипко Іван,  син Осипа і Ганни, "Чумак" (1921-7.VІІ.1945). Після демобілізації з російської армії у травні 1945 року пішов у КВС командира "Горопка". Вже в липні потрапив на енкеведистську засідку і був вбитий на горі між селами Тарнавка і Велика Сушиця. Там же і похоронений. Останки перезахоронені 14 жовтня 1993 року в братській могилі міста Хирова.

Довідку склав Зенон Шандрович 9 березня 1997 року.

Записано від Михайла Клипка і Остапа Клипка, м. Хирів.

Іван Клипко,”Чумак”.

Кокоць Михайло,  син Ілька і Марії, "Горопко" (1904-1948). Член ОУН.  За польської і німецької окупації працював у підпіллі. Брав участь у вишколі повстанців в лісах села Тарнавка. Перед приходом російських військ на терені села Тарнавка був створений КВС, командиром якого був призначений "Горопко". З 1946 року – керівник Хирівського районного Проводу ОУН-УПА.

Загинув, переслідуваний енкеведистами в районі села Волошиново (був вбитий). Там же і похоронений.

Записано від Остапа Петрівського, м. Хирів та

Миколи Гаваля, с. Поляна.

Збірка політичного активу ОУН в с. Поляна в 1939 р.

В другому ряді крайний справа – Михайло Кокоць Горопко”.

Кухтяк Іван,  син Михайла і Анастазії, "Галайда" (1921-1999). Член ОУН з середини 30-х років. Активний член Просвіти міста Хирова. Закінчив Перемишську гімназію. Вступив в УНС у 1943 році. Переведений до сотні "Чорного". Рейдуючи із сотнею на Закерзоння, ранений в селі Лібухова. Друзі-повстанці винесли в бою із оточення і залишили в селі на лікування. Став інвалідом, а пізніше легалізувався в Чернівецькій області, де помер і похоронений.

Довідку склав Зенон Шандрович 12 серпня 1994 року.

Записано від Михайла Петрівського, с. Поляна.

Кухтяк Михайло,  син Михайла і Анастазії, "Лев" (1918-ХІ.1944). Член ОУН. Закінчав Перемишську гімназію. Мав звання старшини УПА. В політичному підпіллі з 1940 року. Вступив у КВС командира "Горопка" і в скорому часі був переведений в рейдуючу сотню УПА сотенного "Чорного". В селі Лібухова потрапили на засідку пограничників, де був важко поранений. У критичному становищі вистрілив собі в скроню. Там же і похоронений. Був у близьких стосунках із керівниками Крайового Проводу.

Довідку склав Зенон Шандрович 12 листопада 1996 року.

Записано від Михайла Петрівського і Розалії Кухтяк,

с. Поляна Хирівська..

Петрівський Володимир,  син Михайла і Катерини. Член ОУН. До вступу в КВС командира "Горопка", працював підпільно на легальному становищі ще за німецької окупації. Вбитий десь коло міста Рудки Самбірського району.

Записано від Остапа Петрівського, м. Хирів та

Миколи Гаваля, с. Поляна Хирівська.

Петрівський Петро,  син Івана і Марії, "В'юн" (1924-1948). Член ОУН. В УПА вступив в 1944 році. Вишкіл пройшов у с. Тарнавка. Займав посаду замісника командира куща "Горопка". Вбитий, переслідуваний енкаведистами із Хирова за селом Городовичі. Енкеведисти труп забрали у Хирів і закопали на березі ріки Стрв'яж.

Довідку склав Зенон Шандрович 17 березня 1997 року.

Записано від Михайла Петрівського, с. Поляна Хирівська,

Остапа Петрівського, м. Хирів.

Прокіп Розалія,  дівоче - Лесняк, дочка Михайла і Ганни, "Оксана" (нар. 1921). Член юнацтва ОУН з 1941 року. Член УЧХ, зв'язкова. Викрита за доносом станичної Сенчишин Леони. Суджена на 5 років таборів. Покарання відбувала в Красноярському краї. З таборів повернулася в 1953 році.

Записано від Марії Фалач, м. Львів,

Михайла Петрівського, с. Поляна Хирівська.

Стебельський Володимир,  син Василя і Ганни, "Різун" (1925-1947). Член ОУН. Вступив в УНС у 1942 році за німецької окупації. Початковий вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. Для продовження вишколу спрямований в село Недільна Старосамбірського району. Там брав участь в бою з німцями за вишкільний табір. Залишився живий, спрямований на Волинь для дальшого вишколу. Член Штабу УПА. Служив при СБ. Вбитий в селі Бандрів Устріцького району.

Довідку склав Зенон Шандрович 20 серпня 1997 року.

Записано від Остапа Петрівського, м. Хирів,

Миколи Гаваля  та Василя Стебельського,

с. Поляна Хирівська.

Володимир Стебельський -Різун”.

Стебельський Осип,  син Василя і Ганни (нар. 1923). Був симпатиком ОУН, допомагав підпільникам. Вступив у кущ "Горопка" в 1944 році. Займався в кущі заготівлею, складуванням та охороною складів.

Невідомо, коли і де загинув.

Записано від Марії Фалач, м. Львів,

Михайла Петрівського, с. Поляна Хирівська.

Фалач Марія,  дівоче Сенчишин, дочка Івана і Катерини, "Лариса" (нар. 1924). Член юнацтва ОУН з 1941 року. Член УЧХ, а з 1943 року - підрайонова. Працювала  розвідницею, мала завдання відслідковувати рух поїздів і товарів, які  перевантажувалися на станції,  рух військ. Слідкувала за зв'язками німців із громадянами Хирова. Працювала в крамниці міста Хирова, де був центр зв'язків між зв'язковими і кущами. Заарештована за доносом станичної міста Хирова Сенчишин Леони. Живе у Львові. Суджена на 5 років таборів. Повернулася в 1953 році.

Записано від Марії Фалач, м. Львів  і

Михайла Петрівського, с. Поляна Хирівська.

Сидить зправа Розалія Прокіп - Оксана”.

Стоїть зліва Марія Фалач - "Лариса".