с. Смеречина

Гулич Іван,  син Андрія і Ганни (1918-1946). Член ОУН і “Просвіти. Вступив в УНС у 1943 році в загін "Бистрого". Вбитий пограничниками в криївці, виданій Мочарським Ярославом.

Записано від Юлії Маркевич, с. Смеречина,

Катерини Магац-Шаблі, с. Терло.

Кравчик Микола,  син Миколи і Ганни (1917-1946). Член ОУН. Вступив в УНС у 1943 році. Вбитий пограничниками із засідки в 1946 році у селі Смеречина.

Записано від Юлії Маркевич, с. Смеречина.

Кравчик Михайло,  син Миколи і Ганни (1918-1947). Член ОУН і Просвіти. Вступив в УНС у 1943 році.

Вбитий в час засідки в селі Велика Сушиця.

Довідку склав Зенон Шандрович 18 серпня 1998 року.

Записано від Юлії Маркевич, с. Смеречина.

Лесик Григорій,  син  Антона  і  Катерини –“Крутий(1918-1947). Член ОУН і Просвіти. Вступив  в  УНС  в  1943 році  в  загін  "Бистрого". Заступник  референта  СБ Хирівського повітового проводу ОУН – УПА. Вбитий в час засідки в селі Смільниця. Труп енкеведисти забрали в місто Хирів і закопали на березі ріки Стрв'яж.

Довідку склав Зенон Шандрович 15 травня 1998 року.

Записано від Шаблі, м. Хирів.

Лесик Михайло,  син Миколи і Катерини ( ?   - 1946). Член ОУН і Просвіти. Вступив в УНС в загін "Бистрого". Вбитий із засідки енкеведистами в селі Біличі. Друзі-повстанці труп принесли в село Смеречину і похоронили на сільському цвинтарі.

Записано від Юлії Маркевич, с. Смеречина, Михайла Шаблі,

с. Терло.

Магац Михайло,  син Івана і Розалії, "Чуйний" (1927-06.01.1952).  Член юнацтва ОУН. Вступив в УПА в 1944 році. Служив у боївці СБ. Оточений з двома іншими друзями в криївці міста Хирова, відкрили бій проти енкеведистів. Після бою, знищивши документи, одяг, взуття і рештки їжі, пострілялися. Закопаний на березі ріки Стрв'яж міста Хирова.

Довідку склав Зенон Шандрович 28 квітня 1998 року.

Записано від Катерини Магац-Шаблі, с. Терло,

Ярослава Галевича, м. Хирів.

Маркевич Михайло,  син Федора і Ганни, "Кривоніс" (1923-1946). Член ОУН, а також член Просвіти. Вступив у загін УНС "Бистрого" в 1943 році. Коли криївку оточили пограничники, друзі, кидаючи гранати і стріляючи з автоматів, почали вискакувати з криївки. Двом чи трьом вдалося втекти, всі інші загинули. Криївку видав колишній боївкар із села Стар'ява Мочарський Ярослав, який на допитах СБ розповів про це. Всі похоронені на цвинтарі села Смеречина.

Довідку склав Зенон Шандрович 28 квітня 1998 року.

Михайла Шаблі, с. Терло.

Пукач Іван,  син Степана і Марії (1918-1946). Член ОУН. Активний член Просвіти. Вступив в УНС у 1942 році. Вбитий енкеведистами в час засідки в селі Біличі. Друзі-повстанці труп принесли в село Смеречину і похоронили на сільському цвинтарі.

Марії Магац, с. Терло.

Пукач Катерина,  дочка Степана і Марії – “Вишня(1923-1947). Член ОУН. Активний член Просвіти. Найсвідоміша і найактивніша підпільниця в цьому районі. Була зв'язковою і розвідницею. Після викриття в 1945 році пішла в один з відділів УПА..Друкарка Хирівського районного проводу ОУН – УПА. Вбита засідкою енкеведистів у селі Соснівка Старосамбірського району. За іншою версією – загинула 06.04.1950 року в селі Коростенко.

Довідку склав Зенон Шандрович 29 квітня 1998 року.

Записано від Михайла Шаблі, с. Терло.

Вишкіл боївки УНС в селі Рудавка в 1942 р.

Крайна справа Катерина Пукач. Біля  неї  брат  Микола Пукач  -

керівник боївки.

Пукач Микола,  син Степана і Марії, "Бистрий" (1918-1948). Організатор і керівник осередків ОУН у Смеречині і Терло. Активний член Просвіти. Організатор і командир першого військового формування УНС на теренах Хирівського повіту ОУН-УПА.  Мав військове звання сотника. Вбитий засідкою енкеведистів біля сусідської хати. Труп енкеведисти забрали у місто Хирів і поховали на березі ріки Стрв'яж.

Надії Олексин, с. Терло.

Пукач Степан,  син Григорія і Настуні. Симпатик ОУН. Вступив в УПА в 1944 році. Висліджений сексотами, оточений енкеведистами, відстрілювався до останнього набою. Після бою підірвав себе гранатою в 1946 році в селі Смеречина. Похоронений в селі Смеречина.

Записано від Юлії Маркевич, с. Смеречина,

Катерини Шаблі, с. Терло.

Смеречанський Федір,  син Івана і Юстини (1920-1947). Симпатик ОУН. Вступив в УПА в 1944 році. Вбитий пограничниками в лісі біля села.

Записано від Юлії Маркевич, с. Смеречина.

Яворський Федір,  син Федора і Марії (1918-1946). Член ОУН і Просвіти. Вступив в УНС в 1943 році в загін "Бистрого". Вбитий в криївці в лісі біля села Смеречина за доносом колишнього боївкара із села Стар'ява Мочарського Ярослава. Похоронений на цвинтарі села Смеречина.

Довідку склав Зенон Шандрович 15 жовтня 1998 року.

Записано від Маркевич Юлії, с. Смеречина,

Катерини Магац-Шаблі, с. Терло.