с. Тарнавка

Дідун Микола,  син Михайла і Анастазії (1920-1947). Вступив у кущ "Горопка" в 1943 році. Вишкіл пройшов у селі Тарнавка. Висліджений енкеведистами при допомозі сексотів в криївці в будинку “Просвіти”. Будинок енкеведисти спалили, друзі пострілялися. Трупи забрали в Старий Самбір.

Записано від Миколи Сагана, с. Тарнавка.

Дідун Микола в формі російського солдата.

Дідун Михайло, син Йосипа, "Блакитний" (1924-1946). Вступив у кущ "Горопка" у 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. Служив у боївці СБ. Вбитий у засідці енкеведистів і пограничників на теренах між селами Скелівка - Болозів. Труп забрали в місто Добромиль.

Довідку склав Зенон Шандрович 27 червня 1997 року.

Записано від Миколи Сагана, Марії Саган, с. Тарнавка.

Дідун Осип,  син Василя і Ганни, "Сивий" (1924-1946). Вступив в УНС у 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. Загинув випадково. Кільце гранати зачепилося за гілку куща і розбезпечило гранату, вибухом підірвало. Друзі похоронили в лісі, а потім родичі перезахоронили біля каплиці на цвинтарі села Тарнавка.

Записано від Миколи Сагана і Михайлини Сабари,

Повстанці УПА.

Сидять зліва направо: Петро Саган - Зимний”, Петро Сарахман.

Стоять зліва направо: Микола Дідун, Осип Дідун - Сивий”.

Дмитро Дохняк в формі польського вояка.

Дохняк Дмитро,  син Івана і Марії (1916-1948). Вступив в УНС в 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. Служив у боївці СБ. Пізніше став охоронцем кущового "Горопка". Біля села Тарнавка потрапили на облаву "мітли". З боями відходили аж до села Волошиново. Там зв'язкова була поранена, а Дохняк із командиром "Горопком" були вбиті. Тіла вбитих були забрані до Старого Самбора.

Довідку склав Зенон Шандрович 25 травня 1997 року.

Записано від Михайлини Сабари, Миколи Сагана, с. Тарнавка.

Дохняк Іван,  син Степана і Ганни (1919-1945). Вступив в УНС в 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. Сховавши зброю, навідав жінку з дитиною і батьків. Хата ще до того була оточена енкеведистами, які, побачивши його без зброї, арештували. На допитах від участі в УПА відмовився. Суджений на 10 років. Жінку з дитиною також забрали до Старого Самбора. Люди із села Березів дитину викрали і дали до родичів в село Тарнавку. Тепер живе з батьками у місті Калуші.

с. Тарнавка.

Дохняк Михайло,  син Івана і Марії (нар. 1908). Вступив в УНС у 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. В бою з енкеведистами біля села Тарнавка поранений і взятий в полон. Після катувань судили на 25 років таборів.

Після звільнення з таборів оселився жити в Луганській області.

с. Тарнавка.

Сабара Осип,  син Михайла і Ганни, "Чорний" (1922-1943). Вступив в УНС у 1942 році. Член ОУН. Початковий вишкіл пройшов в лісах села Тарнавка, а потім призначений в кущ "Горопка". Для дальшого вишколу спрямований у табір села Недільна Старосамбірського району, де в бою з німцями за табір вбитий. Там же й похоронений.

Записано від Миколи Сагана, с. Тарнавка.

Савенкова Михайлина, дівоче Сабара,  дочка Дмитра і Катерини, "Квітка" (нар. 1927). Член юнацтва ОУН з 1944 року, член УЧХ, зв'язкова і до 1945 року станична. За доносом арештована і суджена на 5 років таборів. Покарання відбувала у Мордовії. Після 30-ти років відсутності повернулася в село Тарнавку, де й проживає.

Довідку склав Зенон Шандрович 19 квітня 1997 року.

Записано від Михайлини Савенкової, Миколи Сагана,

с. Тарнавка.

Симпатики і чільні учасники боротьби проти большевизму в селі Тарнавка.

Сидить в першому ряді четверта Михайлина Савенкова Квітка”.

Стоїть зліва в світлій суконці Катерина Сорока.

Саган Микола,  син Степана і Марії, "Білий" (нар. 1922). Був остарбайтером, з Німеччини втік. Вступив у кущ "Горопка". Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. В кущі майже виключно займався зв'язком з іншими кущами і боївками, а також охороною відділів УПА, що тут таборували. Навесні 1946 року прийшов з лісу до батька допомагати орати, заночував. Під час облави був заарештований без зброї. На допитах твердив, що щойно прибув з Німеччини як остарбайтер, що підтвердили свідки. Останній раз допитували в НКВД у 1952 році.

Довідку склав Зенон Шандрович 20 квітня 1997 року.

Записано від Миколи Сагана, с. Тарнавка.

Саган Петро,  син Степана і Марії, "Зимний" (1924-1945). Вступив в УНС за німецької окупації. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. В кущі був зв'язковим між відділами і провідником. Від керівництва куща одержав наказ провести великий повстанський загін, певно сотню, через кордон на Польщу.

В районі села Нанова зав'язався бій із пограничниками, в якому був важко поранений. Загін пішов на Польщу, а друг-повстанець доніс його до села Росохи. Там помер і був похоронений. А друг через зв'язкового попередив родичів у селі Тарнавка.

Довідку склав Зенон Шандрович 20 квітня 1997 року.

Записано від Миколи Сагана, с. Тарнавка.

Сарахман Петро,  син Панька і Анастазії (1922-1947). Вступив в УНС у 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. Був висліджений з друзями в криївці села Тарнавка, в будинку “Просвіти”. Друзі пострілялися, перед тим знищивши все, що можна було знищити.

с. Тарнавка.

Сорока Катерина,  дочка Федора і Ганни (1924-1948). Член юнацтва ОУН з 1943 року. Член УЧХ, зв'язкова, а з 1945 року - станична. В 1948 році біля села Тарнавка в лісі разом з командиром "Горопком" і охоронцем Дохняком Дмитром із охорони кущового потрапила на облаву "мітли". З боєм відступали аж до села Волошиново, там була поранена і взята в полон.

Трохи підлікувавши, на допитах в Старосамбірському НКВД її сильно мучили. Кинулася з вікна з другого поверху на голову. Вбилася.

Записано від Івана Дохняка, Миколи Сагана,

Михайлини Сабари, с. Тарнавка.

Тритяк Петро,  син Василя і Марії (нар. 1920). Вступив в УНС в 1943 році. Вишкіл пройшов у лісах села Тарнавка. У селі Городовичі потрапив на засідку енкеведистів. Був взятий у полон живим. У час допитів його водили по селу Тарнавка і лісах. Нікого не видав, бо не було арештів і облав. Суджений на 25 років таборів.

Після сибірських таборів оселився жити в Криму, там і помер.

Записано від Миколи Сагана і Михайлини Сабари,

с. Тарнавка.

Петро Тритяк активний організатор підпілля і УНС в с. Тарнавка.

Осип Тритяк Член ОУН з початку 30-х років.

Засновник ОУН в с. Тарнавка та навколишніх

cелах.Організатор “Просвіти”,  спортових  това-

риств  Луг”, “Січ”,  а  пізніше  УНС  на  цих

теренах. В середині 40-х років зник безслідно.

Тхорик Іван,  син Михайла та Єви, "Малий" (1926-1998). Народився  в  с. Середнє Велике Ліського повіту Ряшівського воєводства. В Юнацтво ОУН вступив восени 1943 року. В УПА вступив у 1944 році. Вишкіл проходив три місяці в чотирьох різних школах. Після вишколу призначений кулеметником в сотню "Веселого", а потім "Дідика". Згодом переведений в боївку спецкур'єра, де займався доставкою, особливо секретних естафет, документів. У боївці було 12 чоловік.

У травні 1946 року в лісах біля села Кальниця був поранений в праву руку вище зап'ястя і висланий на лікування та легалізацію. В ході операції "Вісла" виїхав з Польщі й оселився в селі Тарнавка. Тут продовжував допомагати повстанцям підпільно. У лісах з назвою "Просіч" біля Тарнавки у 1947 році востаннє зустрічався з командиром відтинку "Хріном", з яким особисто був знайомий. Помер 2001 року в с. Тарнавка і там похоронений.

Довідку склав Зенон Шандрович 10 березня 1997 року.

Записано від Івана Тхорика, с. Тарнавка.