Пізнаймо себе сторінка 20

   Ці три попередньо описані іпостасі прикривалися, ретушувалися, освячувалися великодержавним візантизмом з його "двухглавим орлом", пишнотою прийомів, проводів, "шествій", двірцевою пишнотою, декораціями, одягом і т.д. І найстрашніше, що використовували як освячуючу силу, ланцюгового пса, практично як частину державного апарату - православну церкву. Чого тільки не витворяла і не витворяє російська православна церква на Україні. Від захоплення і насильного утримання однієї з найбільших святинь християнського світу - Печерської Лаври і Почаївського монастиря до побиття Патріарха Української православної церкви. За всю свою історію завжди освячувала найстрахітливіші злочини Росії: завоювання, голодомори, холокости, геноциди, грабунки, крадіжі національних святинь і інше.
   Здається, що це все у минулому. Але це не так. Ідея Росії про "Третій Рим" залишається для них актуальною і по сьогоднішній день. Ось будь ласка. На святкування Воскресіння Христового в Єрусалим з'їхалися від Папи з кардиналами до всіх православних і греко-католицьких владик і патріархів. Після святкування всі були запрошені Папою на відкриту розмову, де б вирішити питання: "Щоб послідовники різних релігій заради справедливості і миру у світі чимраз більше себе взаємно шанували і співпрацювали". І що ж? Всі приїхали на розмову, окрім російського патріарха Алекси ІІ. Хіба це примха? Ні! Це явний виклик всьому християнському світу. Гординя стати господарем "Третього Риму". Отака-то вона, Росія духовна!
   Всі ці чотири іпостасі духа і душі Росії окремо не існують, бо ніколи себе так не проявляли, завжди проявляють себе як одне ціле. Протягом вікової асиміляції і співжиття різних народів за етнографією, мовою, віруваннями, але одним початком - злом в особі сили та інтелекту, спрямованих проти духовності і моральності, хоч і в протиріччях між собою, витворили особливу російську ментальність.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21