Осип Мащак - член Крайового Проводу ОУН сторінка 1

   Українська нація вважає ідею свободи за абсолютну вартість і вкладає глибокий зміст в гасло “Свобода народам і людині”.
   Українська нація визнає боротьбу за незалежність і право на суверенність для кожної нації і засуджує імперіалізм і шовінізм.
   Українська молодь, яка з великим захопленням кинулась у вир боротьби проти польських та великодержавних російських імперіалістів організувалась в ОУНр, як в прямому продовжувачеві революційно-мілітарних традицій України. Провідні члени революційної організації своїм ентузіазмом, щирим патріотизмом й готовністю на найбільші жертви вміло мобілізували найкращих з-поміж молоді.
   Ось приблизний стан людської політичної свідомості наших краян і, ми замахуємося на Верховну Раду. Саме тому я взявся дещо розповісти про національно-визвольну боротьбу в нашому краї і хоч би якось заповнити суцільні білі плями. Особливо ця білі пляма стосується керівників нищої і середньої ланки нашої революції.
   Тому після довгого російського большевицького лихоліття воскресім в наших серцях і розумі пам'ять про їх геройську боротьбу, щоб передати це прийдешнім поколінням, щоб наш національно-визвольний рух під проводом ОУН-УПА не виглядав як людина без обличчя, щоб не залишався штучно обезголовлений.
   Згадаймо і нашого земляка із села Смільниця Осипа Мащака.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15