Осип Мащак - член Крайового Проводу ОУН сторінка 12

   Кожний із них ніби випромінював із себе ідею українського націоналізму. А потім на студіях у Львівській політехніці, ставши друзями по ідеології з Степаном Бандерою та іншими головними діячами українського націоналізму, він не мислив себе поза Організацією і жертвенною політичною боротьбою. Виїжджаючи зі Львова, він тішив себе ілюзіями, що і на Заході можна буде себе повністю віддати служінню нації в ЗЧ ОУН. На те йому в Проводі і дали деякі орієнтовні точки стикання із Закордонними частинами ОУН, конкретного нічого не було. Перші місяці і роки на чужині були такі напружені і зайняті шуканням засобів для життя. В ту пору розрадою важкого життя було те, що досконало володів німецькою мовою. Легшу роботу знайти було важко, бо не мав належної освіти. Закінчити Львівську політехніку не міг, бо був заарештований, і після судів сидів у Березі Картузькій. І за німецької дійсності не міг зробити диплому про вищу освіту. То ж, опинившись з друзями по ідеї і зброї в Мюнхені, вирішили найперше - здобути освіту.
   В Мюнхені вступає на студії в Український Технологічний Господарський Інститут на фармацевтичний факультет, який дуже успішно закінчує вкінці 1949 року, одержавши звання "Магістр фармацевтики". Навіть не встигає одержати диплом, бо Провід Закордонних частин ОУН (ЗЧ ОУН) висилає його на працю в Нью-Йорк. Тому йому дають тимчасове посвідчення замість оригінального диплому, який буде видано пізніше.
   Поряд із навчанням у Мюнхені він вчиться в США при Світовій Українській Службі від 1 листопада 1948 року до 15 лютого 1949 року, де успішно складає іспити з необхідних предметів. Що також підтверджується посвідченням, виданим вищезгаданою організацією.
Випускний екзамен і дипломна робота на тему : "Штучні солодкі речовини" були оцінені підсумковою оцінкою "дуже добре". Також Вчена Рада інституту прийняла рішення створити міжнародну виставку речовин і процесів, висвітлених в дипломній роботі. Після закінчення студій нервове збудження від навчання, конспірації та праці на шматок насущного хліба трохи вляглося і він з родиною переїжджає жити в Нью-Йорк.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15